| nokia2731 a întrebat:

Buna TPU, am nevoie de niște sfaturi : Mie îmi place de o fata
foarte foarte mult, (deci: ne întâlnim doar la școala iar acasă... parca îmi este dor de ea, deci înțelegeți cât țin la ea! ) Problema e ca ea : vorbește mai mult cu mine decât cu orice alt băiat, are încredere în mine și îmi spune anumite secrete ( nu chiar atat de personale ) iar în timp ce vorbește ma tine de mana, am vorbit cu una dintre prietenele ei despre asta iar ea mi-a spus ca este destul de incantata ca o plac și mi-a mai spus un băiat ca a auzit-o vorbind cu cineva și a zis ca ii place de mine! Cu tote astea nu vrea s a imi spuna! ea stie ca eu o plac mult mult dar (de exemplu îmi spusa azi ca jura pe viata ei ca nu ma place sad ) deci?! voi ce credeți? ma place? dacă nu...cum as putea sa o fac sa tina mai mult la mine pentru ca eu țin mult mult la ea
P.S. de fiecare data când întreb pe cineva dacă ma place (după părerea lui) zice : DA
Lămuriți-ma de ce nu îmi spune!

Răspuns Câştigător
| LeontinAndrei a răspuns:

Pai... Poate ii este frica, poate ii este rusine, insa dupa cum ti-am spus si ai spus si tu, indicii ei comportamentali spun ca te plac. Referitor la ceea ce spuneai despre ea ca iti spune ca nu te place, eu am mai spus si iti mai spun "Toata lumea minte". Poate pur si simplu ii este rusine sa iti spuna, poate asteapta altceva de la tine. Daca vrei, ar fi un lucru pe care il poti incerca. Odata cand vorbesti cu ea si este o discutie in care poti adauga cateva complimente la adresa ei, nu ezita, fa-o si apoi sa o intrebi daca vrea sa fie cu tine. Ar trebui sa fie suficient pentru ea incat sa inteleaga faptul ca vrei sa fiti impreuna. Oricum si ea vrea acelasi lucru doar ca ii este frica sau rusine sa recunoasca. Daca vrei sa discutam in detaliu despre aceasta problema, am sa iti trimit pe privat adresa mea de e-mail.

Be smart. Have a nice day.

7 răspunsuri:
| LeontinAndrei a răspuns:

Nici nu stiu cu ce sa incep... Cati ani ai? Tu trebuie sa intelegi un lucru: TOATA LUMEA MINTE. Nu asculta ce spune lumea, ci priveste cum se comporta. Daca vrei sa afli anumite lucruri despre o persoana trebuie doar sa ii privesti comportamentul, sa-i asculti vocea, sa o vezi cum priveste anumite persoane si asa mai departe. Normal ca te place. Tot comportamentul ei... nu spune, ci striga la tine: "IMI PLACE DE TINE!". Cat despre ce ziceai tu ca nu spune nimic, pai baiatul ar trebui sa faca primul pas mereu. Fii barbat si spune-i ce simti pentru ea si apoi vei afla si parerea ei despre tine.

Be strong. Be smart. Have a nice daywinking

| nokia2731 explică (pentru LeontinAndrei):

Pai, fără discuții gen : ești prea mic, eu am 13 iar ea 12. In legătura cu comportamentul ei sunt sigur ca ma place dar totuși, eu i-am spun ca o plac dar ea? Acel băiat care mi-a spus ca a auzit-o vorbind nu stia nimic despre asta! Deci nu a spus-o doar ca sa ma facă pe mine sa am simt mai bine! și sunt mai multe persoana care, doar când ne vad împreuna îmi zic ca ea ma place ( după cum vorbește cu mine, după cum ma privește etc.) Deci sunt sigur ca ma place și sunt destule dovezi care sa o arate dar, eu făcând primul pas către ea, ea de ce nu îmi spune ( adică recunoaste pentru ca este foarte evindent, cred ca si tu dacă ne-ai vedea ai spune acelaș lucru kiss )

| LeontinAndrei a răspuns (pentru nokia2731):

Pai... Poate ii este frica, poate ii este rusine, insa dupa cum ti-am spus si ai spus si tu, indicii ei comportamentali spun ca te plac. Referitor la ceea ce spuneai despre ea ca iti spune ca nu te place, eu am mai spus si iti mai spun "Toata lumea minte". Poate pur si simplu ii este rusine sa iti spuna, poate asteapta altceva de la tine. Daca vrei, ar fi un lucru pe care il poti incerca. Odata cand vorbesti cu ea si este o discutie in care poti adauga cateva complimente la adresa ei, nu ezita, fa-o si apoi sa o intrebi daca vrea sa fie cu tine. Ar trebui sa fie suficient pentru ea incat sa inteleaga faptul ca vrei sa fiti impreuna. Oricum si ea vrea acelasi lucru doar ca ii este frica sau rusine sa recunoasca. Daca vrei sa discutam in detaliu despre aceasta problema, am sa iti trimit pe privat adresa mea de e-mail.

Be smart. Have a nice day.

Răspuns utilizator avertizat