| anonim_4396 a întrebat:

Colegul meu de banca ma place.Mentionez ca si eu il plac, dar nici eu nici el nu avem curajul sa ne spunem asta.Iei m-am certat cu el si nu am mai vorbit cu el toata ziua, iar el, stand in banca cu mine tot ma facea sa rad, imi punea mana pe picior, ma lua de mana si isi cerea scuze.Ieri eram super enervata pe el si nu l-am iertat.Ce credeti ca ar trebui sa fac azi? Nu mai stiu.Plus ca de fiecare data cand am ceva vrea sa stie tot.De exemplu el pana acum nu prea stia de ce o data pe luna nu pot face sportul si l-a intrebat pe un coleg si tot a aflat sau de fiecare data cand am ceva incearca sa vada ce si daa nu ii spun vorbeste cu prietenii/prietenele mele sa afle.Iar cand iil intreb:"De ce te intereseaza? Iti pasa atat de mult de mine?" ori rade ori se preface ca nu aude ori zice:"Hai maaai!".Nu stiu ce sa fac.Ce ma sfatuiti? Va rog sa ma ajutati.Mentionez ca acum deja l-am iertat.

Azi am vorbit cu cea mai buna prietena a mea si mi-a zis ca a scos-o pe hol la scoala si a vrut sa zica ceva despre mine si i-a spus sa nu imi zica, sau daca ea vrea poate sa imi zica, dar a venit baiatul de care ii place, care e tot din clasa si a luat-o sa ii zica ceva. Oare vroia sa ii spuna ca ma place? Putem fi impreuna? Daca a vrut sa ii spuna ca ma place, oare trebuie sa astept momentul cand ii va putea spune?

Va multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

big grinbig grin sa-i zica, sa-i nu zica...ok, la naiba zii tu si gata.e limpede ca ambii va iubiti pin la moarte, dar va purtati ca niste copii.deci,zii tu ca vrei sa iesi cu el.dar mare atentie, daca el deja baga pe toti colegii cind are ceva legat de tine, gindeste ce va fi cind te vei intilni cu el.el pare a fi inca un copil naiv, e clar ca vrea sa fie cu tine dar se poarta c un nesocotit.deci punct! zii tu si gata, si zii sa nu te vorbeasca cu tot neamu

8 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Mai bine spune-i tu prima ca il placi, nu lasa sa afle de la altcineva si nu te mai enerva pe el ca e clar ca si el te place

| WhatMeanLove a răspuns:

Nu fa tu primul pas, daca nu te place va rade de tine.

| Axz_axn_1978 a răspuns:

Nu te sfatuiesc sa fi cu un baiat din aceiasi clasa, deoarece prietenii la varsta voastra nu tin, apoi o sa rada de tine, o sa va certati. Daca tot vrei si vrei prieten cauta si tu pe cineva de pe strada ta.tongue

| neutrino a răspuns:

Baiatul sigur te place, dar ajuta-l. De exemplu, daca atunci cand sunteti in banca, el iti tot pune mana pe picior, ridica si tu putin rochita, pentru a te putea simti mai bine.

| Vix999 a răspuns:

Nici eu nu incurajez relatiile de genul asta ...devin incomode, ciudate si chiar dureroase.
Nu vad de ce vorbiti prin intermediari fix cand e vorba de lucruri importante.
Faptul ca iti pune multe intrebari mereu e ca vrea sa fie in permanenta la curent cu viata ta : iti place de cineva, ai prieten etc.

| CristinaVrajitoarea a răspuns:

Nu mai fiti atat de timizi daca iti place zii o data verde in fata.la barbatii timizi le plac fetele indraznete.

| yubyta123 a răspuns:

Daca va placeti unul pe altul de ce nu incercati sa fiti impreuna, eu zic sa nu te mai superi asa pe el si sa mai lasi si tu de la tine, cred ca il intereseaza totce are legatura cu tine doar ca nu recunoaste din orgoliu, il interesezi ca persoana mai mult decat recunoaste el

| tty a răspuns:

Draga mea, daca vrei sa fii cu el si nu-l poti face pe el sa iti spuna asta, fa-o tu. e foarte simplu, gaseste o scuza sa fiti undeva singuri intr-un loc dragut dupa scoala fa-l sa te sarute. spune-i ceva de genu, uite ce parfum am primit si invita-l sa te miroase pe gat. daca are ceva cu tine, te va saruta. asta daca nu te iti tragi gura cand se apropie el de tine.
in ce clasa esti?