| Ioana_Roxana_2003 a întrebat:

Hei, TPU!
Imi place de un baiat. Acest baiat nu este de la soala mea si este mai mare ca mine cu un an. S-ar putea ca si lui sa ii placa de mine, si as vrea sa il intreb asta si sa ii spun ca si eu il plac. Faza e ca eu sunt foarte timida si ma emotionez repede cand sunt in preajma lui. Prietenele mele stiu ca mie imi place de el, si ma tot bat la cap sa ii spun asta.
Eu m-am gandit ca i-as putea spune online, sau le-as pune pe prietenele mele sa ii spuna.
Cum sa procedez?

2 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Mai bine îi scrii pe facebook că îți place de el.

| Mariia_Anna_1997_DRV1 a răspuns:

Buna Roxana! In aceeasi situatie am fost si eu. doar ca eu m-am indragostit de un baiat mult mai mare, si fix asa ma gandeam si eu. " sa i spun sa nu i spun " imi era rusine. dar pana la urma mi-am luat inima in dinti si i-am spus in fata. asa zic sa procedezi si tu pentru ca fata in fata e altceva i vezi si privirea vezi cum va reactiona e altceva. si eu zic sa i spui cat mai repede. nu sti cum lasi "iubire" sa treaca pe langa tine. bafta :*