| anonim_4396 a întrebat:

:* Am nevoie de niste pareri....Anul trecut am avut o relatie cu un tip mai mare decat mine. dupa niste certuri mai grave ne-am despartit.Cea mai buna prietena a mea a vorbit cu el iar el i-a spus ca inca ma iubeste.Mda,astazi am aflat ca el vorbeste cu o tipa pe care o consideram prietena mea.Aceasta tipa vorbeste doar despre el si cat il iubeste desi stie c-am avut o relatie..Intrebarea mea e : El vrea sa ma faca geloasa sau....chiar a trecut peste? straight face Si daca a trecut peste asta de ce i-a spus prietenei mele ca inca tine la mine?!

Răspuns Câştigător
| cristimihailov a răspuns:

Poate ca intai de toate, nu prea mai conteaza din moment ce v-ati despartit dupa o serie de certuri grave.

Tine la tine, pentru ca a tinut la tine. Asta nu inseamna ca dragostea a ramas aceeasi dragoste. Poate sunt doar sentimente de apreciere, sau ceva intre. Oricum, sentimentele evolueaza. Nu neaparat in dragoste, ci si in alt chestii: gen amintiri placute, respect, etc.

Daca prietena ta il iubeste, atunci atrage-i atentia si la partile bune si la partile rele. Fa-ti frumos datoria de prietena, ca ai informat-o si las-o pe ea sa ia decizia de a fi cu el sau nu.

Prietena ta nu a gresit cu nimic, deoarece a luat ceva ce tu ai aruncat. Nu ti-a luat tie. Faptul ca ai avut o relatie cu ala, si acum nu o mai ai, nu inseamna ca ala a murit. Pur si simplu viata merge in continuare.

Doreste-le tot ce e mai bun, da-le binecuvantarea daca ei simt nevoia asta, zambeste si mergi mai departe.

Poate nu era bun pentru tine, insa poate pentru prietena ta e bun. De ce sa o lipsesti pe ea de el?

3 răspunsuri:
| FrozEenSoul a răspuns:

Si uite asa ai aflat ca nu tot ce zboara se mananca pe scurt? Nu toti care se dau prieteni iti si sunt prieteni. Parerea mea ar fi sa il lasi in pace si pe el si pe prietena ta. Adica sa fim sinceri s-a terminat lumea la el? Viata merge inainte happy

| neutrino a răspuns:

A glumit si el, sa vada reactia ta.

| sofisis a răspuns:

Sincer...mai conteaza?
Daca da, nu cred ca e interesat de prietena ta. Probabil vorbeste cu ea ca sa te enerveze pe tine.