| anonima188888 a întrebat:

am nevoie de niste pareri de la niste oameni obiectivi asa ca m0am decis sa pun o intrebare aicihappy. Deci imi place de un coleg de clasa de 2 ani de zile, coleg care cred ca m-a placut inainte sa il plac eu si anul asta am incercat sa ii arat mai mult ca tin la el. De obicei, el ma intreaba de chestii legate de scoala, teme etc, dar cand il intreb eu altceva imi rapsunde. Chestia e ca avem conversatii foarte scurte sad. Saptamanile trecute am avut o discutie cu el in care i-am spus ca se vede ca e timid la ore si el zicea ca ii e frica sa nu ii puna note mici si cand i-am zis sa fie mai curajos si l-am incurajat, radea foarte timid ca sa zic asa. Prietena mea care e singura care stie crede ca poate lui i s-a parut dragut ca am fost singura care si-a dat seama ca e timid. Saptamana trecuta i-am spus ca am observat ca s-a tuns si mi-a zis de vreo 3 ori ca am fost prima care a observat si imi zicea foarte vesel asta. Azi, dupa ce m-a intrebat ceva despre niște chestii de la romana, nu stiu ce mi-a venit si l-am intrebat daca pot sa il iau in brate (ma repet nu stiu ce mi-a venit) si apoi i-am zis ca il iubesc (nici asta nu stiu de ce mi-a venit) si a ras dar nu intr-un mod răutăcios si tot acelasi ras pe care l-a avut si in timpul acelei discutii, dar cred ca a crezut ca e intr-un mod colegial si dupa nu s-a comportat altfel cu mine, adica s-a comportat la fel. De luni intram in online si nu prea mai am cum sa ma întâlnesc cu el deoarece nu sta in cartier si mesaje pe whatsapp imi e teama sa ii dau caci nu am mai făcut-o pana acum si nu vreau sa il sperii mai mult. Intrebarile mele sunt:
1.voi cum interpretati evenimentele mentionate mai sus?
2.cum as putea sa ii atrag atentia in orele astea online?

Imi cer scuze daca am scris prea mult dar simt nevoia sa ma descarc cumva intr-un mod in care aflu parerile mai multor persoane. Va mulțumesc anticipat!

4 răspunsuri:
| CodrutElian1990 a răspuns:

Ori este prea timid si nu are curajul sa te abordeze, ori nu este interesat de tine decat ca de o colega, poate prietena de scoala. Poti sa incerci sa mai discuti cu el pe net, dar fara sa-l sufoci, deoarece baietilor nu le place acest lucru.

| JuliaMariJuliaMari99920 a răspuns:

Eu cred ca ar trebui să fii mai sigura pe tine, de ce nu vorbiti pe wapp, ce ai de pierdut, cred că ai doar de câștigat. poate ieșii o relație frumoasă doar dacă încercați happy Și eu cred că te place

| anonima188888 explică (pentru JuliaMariJuliaMari99920):

Mersi pentru răspunsuri tuturor, pe wapp as incerca sa ii dau mesaj dar singurele noastre conversatii pe whatsapp au fost de genul el rugându-mă sa ii trimit o lecție de cand a lipsit, adica noi vorbeam mai mult la scoala practic face to face, dar tot conversatii scurte. oricum el la scoala cel putin nu prea vorbeste mult cu nimeni in afara de cativa baieti din clasa si o fata tot din clasa cu care cred ca e doar amic deoarece nu e niciun semn de apropiere intre ei si acea fata nu e chiar printre cele mai cuminți fete ca sa zic asa, o sa incerc cu whatsappul sa il mai întreb chestii dar eu tot sper sa se redeschidă scolile mai repede

| mariaapopei2002r a răspuns:

1. Lasa lucrurile sa decurga exact cum trebuie, ce-i al tau e pus deoparte si graba nu duce la nimic
Cat despre "atras atentia" eu zis sa vezi cum reactioneaza in continuare, tu ai facut suficient
Bafta multa!