| Priiincesss95 a întrebat:

am nevoie de niste sfaturi, o sa va spun povestea mea:
In urma cu 2 saptamani am cunoscut un tip in liceu cu mine, imi place foarte mult de el dar are prietena, venea cateodata la mine in clasa ca sa vorbeasca cu mine iar o fata mi-a trimis un mesaj gen" Baga-te fata cu asta ca e frumos sa le oftici pe colege" telefonul meu era la o prietena si i-a aratat mesajul lui de atunci e cam rece cu mine cand vine in clasa incepe sa se dea la colegele mele, intr-o pauza ne-am sarutat cand am ramas doar noi doi iar in cealalta pauza mi-a zis "sa nu crezi ca acum daca te-am sarutat e ceva intre noi" m-am simtit foarte prost, ce parere aveti?
Multumesc.

5 răspunsuri:
| EvilThoughts a răspuns:

Iti dai si tu seama ca si el s-a simtit foarte nasol cand a vazut mesajul de la prietena ta mai ales ca poate a crezut ca iti place de el doar pentru ca arata bine/pentru ca vrei sa le faci in ciuda fetelor din clasa ta.Si acum...ma gandesc ca te-a sarutat doarr ca sa te lase balta dupa aceea si sa te faca sa te simti cum s-a simtit el vazand mesajul. Explica-i ca a fost o neintelegere si daca te place cu siguranta va intelege ca tu nu esti genul de fata care este cu un baiat doar pentru a face in ciuda cuiva.Prietena ta este cam vinovata de situatia asta...dar sper sa se rezolve reppede.Baftathumbs up si sper ca te-am ajutat.Bye Byewinkingbig grinhappy

| AndyDeea a răspuns:

Sa il lasi in pace si sa faca el pasi catre tine. Din cate am inteles eu nu era ideea ta sa fi cu el ci a unei prietene. Deci poti sa fi cu un alt baiat. Incearca sa te dai si u la un alt baiat cand e el in clasa sa vezi cum reactioneaza. Si de acum in colo ai grija pe unde si pe la cine mai lasi telefonul.

| eusicumine98 a răspuns:

Eu una as zice sa fii un pic mai intepata! Fii mai dura cu el. Fi indiferenta dar tot o data incearca sa il si atragi fiind "misterioas". De exemplu cand mai vine la tine in clasa pleaca, trecand pe langa el si uitandu-te isistent la el, si apoi la dupa vreo 2-3 pasi intoarcete sa te uiti la el si vei vedea ca mai mult ca sigur se va uita si el dupa tine. Fa asta de mai multe ori si e destul de posibil sa ii atragi atentia.winking iar de data asta tu vei fi pusa in rolul ala cu mai multe avantaje. Sper ca te va ajunta raspunsul meu.

| Alexxutsa a răspuns:

Nu`l baga in seama un timp. Nu`i acorda atentie. Apoi, incepe din nou sa te bagi in seama cu el... Daca nu el va veni la tine... Baietilor nu le place sa fie tratati cu indiferenta. Bafta! :*

| BabyBloo a răspuns:

Oh,este putin cam nesimtit, dupa parerea mea! Adica, are prietena.se da la colegele tale.si se saruta cu tine, apoi spune ca nu a fost nimic oficial! Mhmm.1. Daca are o relatie serioasa (de cativa ani) Nu te baga! Iti spun sincer ca o sa iasa urat.Eu stiu cate fete "am paruit" pentru ca incercau sa se bage in relatia mea. 2.Trateaza-l si tu cu indiferenta si nu mai arata ca esti "topita" dupa el. 3. Daca el este cu ea.pur si simplu pentru a fi intr-o relatie, atunci fa-l sa se tina dupa tine (si nu invers), altfel te va juca pe degete cum vrea! Sper ca ti-am fost de folos! Pup.