| Barbiiie95 a întrebat:

am nevoie de niste sfaturi, va spun povestea mea deci:
In urma cu ceva timp am cunoscut in liceu un tip care a inceput sa vina la mine la clasa sa vorbeasca cu mine, il plac foarte mult dar are prietena, o colega mi-a trimis un mesaj " fata baga-te cu baiatul asta ca e frumos sa le oftici pe colege" telefonul meu era la o prietena si a vazut si baiatul mesajul, de atunci e foarte rece cu mine cand e in clasa mea si se da la colegele mele de fata cu mine, dupa ce m-a sarutat urmatoarea pauza mi-a zis " sa nu crezi ca e ceva intre noi daca ne-am sarutat" m-am simtit foarte prost, seara pe mess mi-a zis ca a fost o greseala sarutul acela ca se gandea ca eu nu sunt la fel ca celelalte.`1.Cum as putea sa ii arat ca eu nu vreau sa fiu cu el ca sa le oftic pe colege ca nu am nicio treaba cu parerea lor? 2. ce cadou micut as putea sa ii duc? ceva simbolic?

3 răspunsuri:
| AmeMiss a răspuns:

In primul rand trebuie sa-i spui exact ce crezi tu, nu e nevoie de cadouri, nu ai de ce sa te scuzi pentru ceva ce nu ai facut.Doar fii sincera! succes! happy

| LordRing a răspuns:

Spune-i asa:„Uite,ca sa nu mai zici ca sunt cu tine ca sa le oftic pe colege, hai sa ne intalinim pe ascuns, si o sa-ti arat ca te plac si nu imi pasa de colege."

| Λndrei a răspuns:

Cadou pe naiba...incearca sa-l saruti dar nu de fata cu toti,(poate asa ajunge la concluzia ca pe tine nu te intereseaza sa fii cu el pentru altii), fa-l sa inteleaga ca-l iubesti pentru tine si nu pentru altii. Vorbeste cu el...