| baby123 a întrebat:

Am nevoie de putin ajutor cu câteva păreri. De Câteva zile ma dor sânii dar mai mult la stângul într-o parte, simt ceva umflat și tare și ma doare dacă apăs. Aveți vreo idee ce ar putea fi? La doctor tocmai săptămâna viitoare pot sa ma duc. Mulțumesc happy

3 răspunsuri:
| pietrean a răspuns:

La varsta ta, de 16ani, ar fi chiar recomandat sa mergi la un cabinet medical(endocrine), unde poate ti se recomanda sa faci o ecografie.Este bine ca te-ai hotarat sa faci un control, pentru a nu mai sta in stres.STRESUL,este cel mai periculos lucru,pentru orice boala!
Ar fi bine,sa mergi intai la medicul de familie,pentru a lua o trimitere, pentru endocrinologie, tocmai pentru a nu plati nimic, fiind eleva(daca parintii sunt asigurati CAS, este si mai bine).

| Florenta16 a răspuns:

Daca te stii ca te apropii de menstruatie, poate sa fie si asta cauza. Oricum, un medic ar putea sa iti spuna cel mai exact dupa ce iti va face un consult. Bafta!

| AlexRv a răspuns:

Buna!

Daca simți ceva umflat, poate fii cu siguranța vreun ganglion umflat. Oricum, sunt și cazuri urate asa ca faci foarte bine ca mergi la medic. Multa bafta iți doresc!