| anonim_4396 a întrebat:

Buna tuturor, de vreo 2 zile am început sa tușesc cu sange, ma doare când respir în spate da si in fata, menționez ca gâfâi si ma simt tare obosita si dacă urc scările.Am o stare de oboseala în continuuuu. Imi amorțește si mana stânga nu pot sa dorm pe ea. Am loc doar saptamana viitoare. Aveti idee ce ar putea fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Urgent la medic, suna salvarea cat mai poti vorbi, fiindca plamanii tau sunt grav afectati si pot colapsa.
Sanatate maxima!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Am loc doar saptamani viitoare. Ce loc ai, unde?
Congestie pulmonară, pneumonie. la medic, înainte să te ducă cu salvarea.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Doamne ferește! Sună la ambulanță, nu ignora simptomele!
Pe deasupra, pari a fi și insărcinată!

| Brizbriz a răspuns:

Cred sincer ca nu ar trebui sa mergi la doctor, ci direct la 112
PE BUNE
tusit sange inseamna ca plamanii sunt pe duca, poti sa faci insuficienta respiratorie MORTALA... in orice moment

| Brizbriz a răspuns:

PS te rog mult, sa NU ignori ce spunem noi, si nici sa nu vii cu scuze KRETINE de gen e 2 noaptea si iti e rusine sa dai telefon la 112
ESTI PE MOARTE... FARA NICI O EXAGERARE SAU MISTO!

| cristiflori98 a răspuns (pentru Brizbriz):

Dar de unde sti tu?

| Brizbriz a răspuns (pentru cristiflori98):

Vad ca nu ai murit, BUN

de unde stiu? experienta de viata, poate nu erai chiar pe moarte, dar erai GRAV RAU, si am incercat sa te sperii sa te duci la doctor

intrebarea a fost pe 1 februarie, acum e 20 iulie, presupun ca te-ai dus la doctor, iar... BUNwinking

| Nirvanaaa a răspuns:

Probleme pulmonare și par serioase, astea sunt de urgență. Suna la 112.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cred ca la plămâni ai probleme, pare serios ceea ce spui,mergi cât mai fast la medicul de familie, pari sa ai probleme serioase de sănătate. Pai,pe mana ca o fi dreapta ca o fi stângă oricum nu trebuie sa dormi,e normal sa amorțeală dacă dormi pe o mana, și dacă îți amorțește repede mana când te așezi pe ea nu e normal, dar pe mâini cu siguranță nu se doarme, mai ales având problema ta.Se asa ceva nu am mai auzit pana acum, dar e horror ceea ce relatezi, trebuie sa mergi urgent la un medic, pe TPU nu sunt medici, doar părerologi.
Îți doresc multă sănătate, și ai grija de tine happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pare a fi Tuberculoză. E grav. Suna la 112!