| SunSet_8045 a întrebat:

Buna TPU.1.Acum o luna mi s-a umflat degetul mic de la mana dreapta si sa desumflat c-am intr-o saptamana, crezusem ca ma muscat ceva de era asa umflat, dar din pacate de cateva zile mi s-a umflat iar si nu l-am scrantit sau sa il expun la eforturihee heesad
cand il apas ma doare si e un pic rosu. Aveti cumva idee de la ce ar fi?
sau a trecut cineva prin asta?
2. o alta problema o am cu degetul mic de la mana stanga, c-am de un an de zile mi se blocheaza, ramane indoit si ca sa il indrept trebuie sa folosesc cealalta mana si se aude un trosnit asa, am fost la doctor, am facut radiografie si mi-a zis ca e totul ok la el ca nu e rupt sau ceva, aveti cumva idee de la ce ar fi?
Multumesc, daca se poate sa imi raspundeti la cele 2 intrebari

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| FFAP a răspuns:

1. Du-te la medic, neparat! Am o colega, care a patit asa, a ignorat in prima faza, pana cand incepea sa o doara si sa o manance in acelasi timp, ca si cum ar fi inflamat. Era o inflamatie, de la mizeria intrata sub unghie, langa unghie, printr-o gaura micuta, pe care nici n-o vezi. AU bagat-o in urgenta, au operat-o, iar acum e bine. Nu e mare branza, dar e neplacut, si poate cauza probleme de genul si la alte degete, sau chiar la toata manaI don't want to see.
2. Probabil e de la articulatii. Este o crema, "Laba ursului", o gasesti in farmaciile naturiste, la un pret destul de OK. Unge-ti degetul cu ea, vei simti ca arde...cand nu mai simti ca arde, unge-l iarlaughing. Stiu ca suna patetic, dar functioneaza. E crema minune o. O.
Baftaaa!

3 răspunsuri:
| pufarina a răspuns:

Pai poate ai problema cu inima sad du-te la ceva doctor. sper ca te-am ajutatat sad

| drgdgdgfs a răspuns (pentru pufarina):

Azi am avut un cros am fost si am cazut si am aterizat stramb cu degetul mic( de la mana dreapta) si mi s-a umflat. ce sa fac? URGENT MULTUMESC ANTICIPAT

| drgdgdgfs a răspuns:

Azi am avut cros si am mers bineinteles si cand am facut cursa o fata sa impiedicat si sa cracanat si mam izbit de curul ei si am aterizat cu degetul mic de la mana dreapta stramb si mi s-a umflat (nu chiar tare desi pot sa misc degetul putin) ce imi recomandati. URGENT MULTUMESC ANTICIPAT