| pitikaaa a întrebat:

Am nevoie de sfatul vostru.
Am 17 ani si sunt intr-o relatie de 1 an cu un baiat de 21 de ani. Ne-am cunoscut prin intermediul surorii si a cumnatului meu si ne intelegem foarte bine, ne iubim enorm de mult. El mi-a spus de multe ori ca nu m-ar insela niciodata si nu ar putea suporta gandul ca ma va pierde. Sunt prima lui iubire si tine la mine foarte mult. Si eu la el. Doar ca de aproximativ 2 luni, locuieste la un prieten foarte bun de-al lui, care sta in blocul de vis-a-vis de el. Imparte absolut tot cu el, bani, mancare, masina, tot laughing. Si a ales sa locuiasca la prietenul lui pentru ca se cearta foarte mult cu tatal sau, mama lui fiind plecata in strainatate la lucru. In fine, nu am nimic impotriva ca locuieste la el, totul este ok. Insa, de aproximativ 2 saptamani a venit sora prietenului sau acasa, din strainatate. Ea a fost plecata la mama ei mult timp, iar acum s-a intors in tara. Are 17 ani, la fel ca mine. Si este o tipa mai...perversa. A umblat cu multi tigani, are un trecut nu tocmai stralucit si mi-e oarecum frica pentru ca locuieste cu ea in aceeasi casa, cu toate ca nu doarme in aceeasi camera cu ea. Ea doarme cu tatal ei, iar iubitul meu cu prietenul sau. Insa, mai sunt momente cand raman doar ei acasa, si mi-e intr-un fel frica. Iubitul meu imi povesteste tot si imi spune ca ii mai face cateodata de mancare si stau la povesti, nimic mai mult. Acum 2 zile iubitul meu s-a angajat la o cafenea, iar ieri eram la el. Si intre timp a venit si ea, a stat un pic, i-a lasat niste bani si a plecat. Ideea e ca ea e genul care se da pe langa toata lumea si mie nu imi prea convine. Poate sunt eu prea geloasa, de aia am nevoie de sfatul vostru! Sunt 100% convinsa ca el ma iubeste si nu ar fi in stare sa ma insele, dar uneori am indoieli. Astept sfaturi de la voi! multumesc anticipat si imi cer scuze daca e prea lung!

Răspuns Câştigător
| Bianca1001Bia a răspuns:

Daca te iubeste nu o sa te insele, ai putina incredere in el si nu mai fii paranoica, poate ca el nu o vede atractiva pentru ca este usoara, barbatii vor sex, dar nu sa il faca cu scarba.

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

In viata nu trebuie sa ai incredere in nimeni, chiar imi spunea o femeie ca barbatul pe care la iubit 8 ani de zile a stat pentru banii cu ea adica a vandut apartamentul pe care la cumparat cu banii ei logic la trecut pe numele lui apoi la vandut, 8 ani si erau oamenii maturi, adulti, ce sa spun, pana nu ai dovezii nu te poti pronunta dar nu te increde 100% in nimeni

| corbulalbrosu a răspuns:

De ce te-ar afecta o simpla aventura adica un sex "nevinovat" cu sora prietenului din moment ce esti convinsa ca te iubeste. Gandeste pozitiv si vei realiza ca aceste temeri ale tale nefondate sunt si inutile si nu au nici un rost.O eventuala aventura nu se poate considera o "crima" care sa afecteze o relatie de iubire.

| Doub a răspuns:

Pai cum adica esti sigura 100% ca nu o sa te insele si totusi ai indoieli? Nu are sens ce spui.

Nu lasa o fata sa-ti strice relatia si increderea in prietenul tau.

| EUBMV89 a răspuns:

Mai daca tu ai incredere in el ce pot sa iti zic nu cred ca ar fi cazul sa te indoiesti de el, dar daca tipa e o ''tarfa'' ai grija ca na e barbat intr-un final. Mai ales daca te certi cu el vreodata si asta e si mai propens la asa ceva. Nu stiu ce sa zic, dar ai grija. Incearca sa petreci cat mai mult timp cu el.
Succes. Sa ai o zi placuta.

| Cristinutzaa2806 a răspuns:

Daca el tine intra-devar la tine nu te va insela, chit ca ispita e mare si perversa
nu ii arata ca esti asa de geloasa spune-i ca ai incredere in el.
Si inc el mai rau caz, daca s-ar intampla ceva gandeste-te ca nu a fost sa fie pentru tine