| TonyScope a întrebat:

Am nevoie de un raspuns concret! Vreau sa cumpar o casa din lemn pe roti si sa o pun in curte sa-mi deshid o afacere.Ce distanta trebuie sa mentin de la gardul vecinului pentru a nu fi reclamat (gardul este construit in totalitate de vecin) Primul raspuns bun DAU FUNDA SCZ PT CATEGORIE!

4 răspunsuri:
| LineGuide a răspuns:

Nu exista o distanta medie atat timp cat afacerea ta este de exemplu un magazin. Daca afacerea ta nu poleaza in niciun fel, o poti pune oriunde pe proprietatea ta. Daca polueaza, siituatia se schimba, deoarece trebuie sa te asiguri ca distanta dintre tine si vecinul tau este indeajuns de mare pentru a nu fi reclamat, adica pentru a nu creea neplaceri.De exemplu, desi unele nu se afla in problema ta:
-restaurant:2-3m
-discoteca:3-4m(izolata fonic)
-uzina nucleara laughing 100-200m
Sper ca te-am lamurit, si acum... fundita?

| VreauTilifon a răspuns (pentru LineGuide):

Uzina nucleara 100-200m? Serios? laughing) Deci daca ii buseste lu` asta uzina, vecinasu sa aiba timp sa fuga nu? laughing

| LineGuide a răspuns (pentru VreauTilifon):

laughing, oricum era o gluma laughing)

| Cenarx a răspuns:

Frate simcer sa fiu cam 15 centimetri ar fi de ajuns poate 10 cm in orcie caz gardu desparte propietatea ta de a lui daca vrei poti sa iti intrebi vecinu daca lar deranja o anumita distanta... in orice caz atata timp cat casa nu trece peste gard e OK laughing