| EduardPaul94 a întrebat:

Buna TPU.as vrea sa ma ajutati si pe mine cu un sfat.de cand am inceput liceul am incercat sa-mi caut si eu o prietena. si pot sa spun ca pana acum.in clasa a 10-a. am incercat 7 fete... din care doar una a vrut sa fie cu mine. dar cu toate astea am fost impreuna doar o seara straight face...ideea e ca nu inteleg.am eu vreo problema oare? caci de frumos m-am comportat frumos cu ele, n-am vb urat in preajma lor.de gras as spune ca is putin. dar nu cat asta sa fie problema.cosuri daca mai am unul pe ici pe colo straight face. ar trebui sa fiu putin mai dur sau cum? ma gandesc ca si eu m-am cam grabit.adica ma refer ca daca o vedeam azi. maine ii ceream nr.mai vb si pe mess.si peste o saptamana o si intrebam. asta sa fie prb? astept sfaturi dau FUNDAAA!

Răspuns Câştigător
| Sოﺁℓε a răspuns:

Tu esti genul :nu am o prietena se sfarseste viata.
nu este asa,te grabesti mult prea mult de abia o cunosti si deja ii ceri sa fi cu ea.
o prietena iti fac la momentul potrivit,nu cand vrei tu.
mai intai o cunosti bine, nu o intrebi asa repede laughing.
lasa-i timp sa se indragosteasca de tine, daca esti dur nici sa nu mai vorbim ca toate o sa fuga de tine.
asteapta si timpul o sa rezolve totul.

2 răspunsuri:
| BetterThanDrugs a răspuns:

Buna:*
Pai.daca daca spui ca te comporti frms si vbesti frumos Inseamna ca poate ai o problema cu aspectul fizic sau pur si simplu nu esti genul lor.happy
Nu trebuie sa disperi, fiecare are jumatatea lui
Mai devr sau mai tarz o vei gasi si tu sa fii sgr de astahappy
Asa ca nu'ti maii face problema ca ai toata viata inaintee sa iti gasesti o prietenahappy Si, nu cred ca ar trebui sa fii mai dur pentru ca nu o sa rezolvi nimic ci dimpotrivahappy

Sper ca te'am ajutatt:*:X

| cryssa a răspuns:

Da, asta e problemastraight face...te bagi prea mult in sufletul lor