| BellsC a întrebat:

Am nevoie de un sfat mai ales din partea fetelor pentru ca m.am indragostit!
S. a intamplat in prima zi de liceu, sa va povestesc:Sunt boboc am 16 ani(aproape) si inca din prima zi de liceu, asteptand deschiderea m-am uitat imprejur, in fata mea un baiat...(boboc) mi-a placut mult ne tot priveam ft frumos love struck insa o fata ce statea in spatele lui tot il lua de brat se baga in vorba credeam ca este sora lui sau o simpla colega laughing el statea in grupul lui de prieteni, toti erau afectosi unii cu altii.
Ma plimbam prin curtea scolii, la magazin cu prietenele, il vad acolo asteptand un coleg al sau.Colega mea de banca il cunostea si vorbea cu el. Domnul nu ma salutat nici macar nu ma privit ...Vizitandu`mi fostii colegi in alta clasa, il vad ca intra si el [in curtea liceului sunt 2 cladiri si eu nu stau in cladirea in care el are clasa]ii tot vizitam pe colegii mei in clasa aia dar de fapt eu vroiam sa-l vad pe el.Ieri o colega de `a mea imi spune ca a vorbit cu unul dintre fostii colegi de ai mei, acum e coleg cu baiatul ce`mi place, ii spune ca el are prietena... da si am plans putin ca e prima data cand eu chiar ma indragostescsad multi baieti mi-au spus ca vor sa fie cu mine dar eu asteptam baiatul potrivit si acum ca l.am gasit nu poate sa fie al meu. Ce sa fac? Sa accept ca are prietena si sa merg mai departe sau sa lupt pentru el? Chiar daca imi spuneti sa merg mai departe tot nu pot pentru.ca am facut prostia de a ma indragosti inainte sa-l cunosc, a fost dragoste la prima vedere si oricat as incerca stiu ca nu-l pot uita si nici nu vreau asta, il vreau doar pe el pe nimeni altcineva.sad si nici nu prea as lupta pentru el nu e felul meu sa ma bag intr-o relatie, poate chiar se iubesc si nu as vrea sa-i ranesc sad ma pun in locul fetei, nu mi-ar placea sa ma desparta cineva de iubitul meu.
Dau fundita si scuze pentru romanul de mai sus, dar m-am descarcatlaughing

Răspuns Câştigător
| ruxandra1 a răspuns:

Buna Naru4ever! Parerea mea este sa faci ce spune inimioara ta si sa nu asculti alte vorbe, daca tu te-ai indragostit cu adevarat poti lupta pentru ceea ce iti doresti! Poate si el sa intragostit de tine:-d.Nu te mai strofoca pentru ceilalti, gandeste-te mai mult la tine ca sa iti fie bine si sa prosperi la ceva mult mai bun si mai frumos in viata! O zi frumoasa! Ma bucur daca te-am putut ajuta. Funda?:X

4 răspunsuri:
| frisca a răspuns:

Poi de dragoste la prima vedere nu poti sa scapi asa ca... poti alege sa lupti, dar nu despartindu'l de iubita lui. Pur si simplu imprietenestete cu el vorbiti, gasiti lucruri in comun si apoi vezi daca se intampla ceva.:*bafta, sper ca te'am ajutathappy

| LovelyBoy a răspuns:

Ia zi-mi plz din ce liceu esti nu ma intereseaza orasul
iti spun p urma dc? big grin

| bluuuu a răspuns:

Buna.nu sunt utilizatoarea sunt o pr ft buna dea ei.mi-a dat contul ei pentru ca eu nu stiu sa imi fac si ea nu mai are internet... eu am 12 ani.si mie mi se intampla asa ceva chair in acest an... dar e cam diferit.sa iti povestesc: eu sunt in clsa a6-a.am 12 ani.si imi place un baiat din clasa a8-a. e ftft frumos.e blond. ochi albastri.in fine. e foarte frumos. dar nucred ca s-ar uita dupa o fata mai mica.si in + k are o prietena.ma rog.mai multe rolling on the floor laughing dar e foarte dragut. colegele mele rad de mine. pentru ca aunci cand il vad incep sa chichotesc k o nebuna.|o|. cred ca ar trebui sa renunt pentru ca e mai mare.dar e asa de frumos inccat nu ma pot abtine. ideea e k eu sunt foarte buna prietena cu sora lui din clasa a7-a.deci eu sunt intra 6-a ea e in a7-a isr el intr-a 8-a. am decis sa las balta totul dar nu pot.se pare k sunt ''nebuna'' dupa el.ma rog. eu ti-as sugera sa te imprietenesti cu el si sa fiti amici. poate lucrurile o sa se schimbe.si scuze k m-am descarcat si eu

| DeMeTrIoN a răspuns:

Pai, ce sa zic?! Cam complicat. Si eu sunt fata si stiu cum e. Si eu m-am indragostit de un baiat care a fost cu mine de la gradinita dar macar eu il cunosc si nu a fost dragoste la prima vedere. Nu stiu ce sa zic. In locul tau as avea doua optiuni:1)sa astept sa se desparta de fata aia (dar astepti mai mult) sau 2)pune-o pe fata care este cu el in clasa sa o faca pe actuala prietena geloasa dar ai grija! Baiatul se poate indragosti de prietena ta. Incearca sa te apropii de el, sa vezi ce-i place, ce nu-i place:incearca sa gasesti puncte comune. Apoi pune-o pe prietena ta sa puna vorbe bune despre tine si vorbe rele despre actuala. Cam atat am avut de spus. Poate ti-am dat vreo ideee, nu stiu.