| 1Hekate1 a întrebat:

Buna TPU

Trec in clasa a 9a si la liceul la care merg sunt 2 clase de stiintele naturii, adica profilul la care vreau. Nu stiu care clasa sa o aleg.Sunt la fel de bune.La prima, o sa fiu in clasa cu doua foste colege din clasele 5-8 si un fost coleg din 5-8.Cu cele doua fete nu sunt prietena, ele nu au nimic cu mine, dar nu prea le suport. Iar baiatul e foarte de treaba, ma inteleg bine cu el. La cealalta clasa, o sa fiu cu doi fosti colegi din 5-8, cu care nu ma inteleg nici bine nici rau.Imi sunt indiferenti, dar sunt cam nesimtiti.Si o fosta colega din 1-4 cu care m am inteles atunci foarte bine si cu care am mai vb pe facebook. Ce clasa sa o aleg? Ajutor sad Fundaà

7 răspunsuri:
| Ruxiii a răspuns:

Repartizarea este computerizata. Nu poti alege clasa, doar profilul.

| LSMM a răspuns:

Noi nu știm cum te simți în compania acelor colegi din gimnaziu, cum vrei să-ți zicem care e cea mai bună variantă?
Du-te în prima clasă, după cum zici tu e cea mai bună alegere dacă îl ai pe băiaul ăla. Fata din 1-4 poate să se fi schimbat de acum 4 ani și cine știe ce atitudine afișează și apoi regreți că ai mers în a doua.
Oricum nu contează că ești prieten/ă cu 3 copii dacă mai ai încă 30. Logic, nu?

| BornToBeLoved a răspuns:

In aia cu mai
Multe gagicihappy trust
Me

| love3372 a răspuns:

Nu tu iti alegi clasa, ci liceul/colegiul pune elevii in clase aleatoriu, daca nu ma insel. Asa e si la mine la liceu, clasele au fost afisate la inceputul anului.

| fearlessss a răspuns (pentru love3372):

Din moment ce am pus intrebarea asta inseamna ca imi pot alege singura clasa. De ce naiba nu dati raspusul la ce intreb eu? Tata il cunoaste pe director si in ziua cu inscrierile ii zice clar la ce clasa vreau si acolo ma baga. La fel si restul colegilor mentionati, care de asemenea cunosc profesori de acolo

| Aura02 a răspuns:

Iti poti face alti prieteni insa intereseaza-te de profi si fa diferenta, asta in cazul in care profii pe clase difera. As crede ca e cel mai corect