| redfrog91 a întrebat:

am nevoie urgent de ajutor.Sunt cu o tipa de 4 luni.Ea are 17 ani, iar eu fac 20 imediat.Tin foarte mult la ea si nu am inselat-o niciodata, si as face orice pentru ea.Stam la 20 de km distanta dar ne vedem aproape in fiecare zi deci e ca si cum as sta la doua strazi distanta. De multe ori am un sentiment ca ma inseala, si de multe ori se comporta ciudat cu mine, de exemplu sunt momente cand ma trateaza cu indiferenta, cand se cearta cu mine din orice mic motiv si când ma iubeste si imi face gesturi foarte frumoase.Cand vine vorba despre înșelat mereu imi spune asa: "Daca înșeli, fa-o cu cap", asta imi da multe de gandit, plus ca un baiat pe care nu il cunosc deloc m-a avertizat in legatura cu ea si mi-a spus ca vorbeste cu un amic de al lui.El are prietena si o iubeste, deci nu ar avea alte motive sa imi spuna minciuni. Va rog am nevoie de sfaturi, o iubesc foarte mult si de fiecare data cand ma gandesc la chestiile astea simt un gol in stomac.Cel mai bun sfat are funda.Multumesc frumos.

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Pana nu ai dovezii clare,prin dovezii nu ma refer la vorbe si la dovezii reale nu te poti pronunta,asta nu inseamna ca nu te inseala sau ca te inseala,dar vei deveni obsedat de asta tu crezi ca o iubesti e o obsesie,dependenta, isi faci mult rau,daca nu ai incredere in ea de ce stai cu ea? sa stii ca nu mi-a placut ca ai spus ca ai face orice pentru ea,doar pentru tine poti face orice, fi mai indiferent, fetelor le plac baieti indiferenti, reci, rai, tu esti baiat cuminte, sta cu tine din plictiseala cred in fine e naspa cand crezi in cineva asa ca tine e o prostie, gandeste rational omule nu lasa emotiile sa invinga

6 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Deoarece ii dau mult prea multa atentie si ii satisfaci toate chichitele ea "indrazneste" sa se comporte intr-un mod atat de libertin.Incearca sa pari o vreme mai indiferent fata de ea, pentru a vedea daca i se schimba comportamentul si in ce mod. Doar procedand astfel iti vei da cu adevarat seama daca sentimentele ei fata de tine sunt puternice sau superficiale.

| neutrino a răspuns:

Atunci cand iubesti este bine sa nu apleci prea mult urechea la gura lumii.

| Doub a răspuns:

O iubesti? Atunci, ai incredere in ea. Trebuie sa fii si tu putin mai sigur pe tine. Ce te face sa crezi ca e altul mai bun ca tine? (pentru ea)

Daca chiar ai dubii, intreab-o si vezi si tu cum reactioneaza.

| redfrog91 explică:

Asta este adevarat, faptul ca ii arat ca imi pasa si ca ii dau prea multa atentie, am avut probleme din cauza asta în toate de relatiile.Eu credeam ca iubirea este ceva frumos si ca trebuie sa fii gata sa dai orice oricand pentru acea persoana dar in ultimul timp am început sa imi deschid ochii. Multumesc foarte mult pentru raspunsuri sincer v-as da tuturor funda, am sa incerc sa ma schimb sa devin mai "rau" sper sa nu iasa urat si sa imi spuna ca m-am schimbat, la asta ma tot gandeam de ceva vreme. Inca odata multumesc frumos pentru sfaturi.

| RAY a răspuns (pentru redfrog91):

Se merita oare sa faci orice?

| redfrog91 explică:

Eu spun ca da, se merita sa te dedici trup si suflet cuiva, sa lupti din toate puterile pentru acel cineva.De ce nu s-ar merita? Eu am avut ghinionul pana acum ca acele "cineva" sa profite de faptul ca eu as da orice pentru ea si sa imi rupa sufletul in doua de o mie de ori.