| ANDYhelpnow a întrebat:

Buna TPU am o colega in clasa,imi place de ea, aceasta are incredere in mine, dar nu se uita in ore la mine, nu rade la glumele mele. cred ca nu ma place... voi ce spune-ti (i-am spus ca o plac)? Ce pot sa fac? sunt disperat... sad

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Disperi cam usor,sa stii.
E adevarat ca daca fata nu rade la glumele tale,e un indiciu ca nu te-ar place,dar asta poate fi si din cauza ca e timida sau pentru ca nu doreste sa deveniti tinta glumelor intregii clase.
I-ai spus ca o placi,e bine,ea posibil sa fie confuza in urma acestui lucru si sa incerce sa inteleaga cu ce ochi te vede si ea,poate ca nici nu s-a gandit ca ai putea sa o placi.
Asa ca,va trebui sa-ti spuna ceva si ea,la un momet dat.
Indiferent ce-ti spune,ramai aproape si fii prietenul ei in care are incredere cum ne-ai mai spus, nu o dezamagi si asteapta.
Comporta-te dragut cu ea si lasa disperarea, iti trebuie doar rabdare si insistenta.
In plus, sa nu uiti niciodata ca in jurul tau sunt sute de alte fete si tu nu le vezi deloc, preocupat cum esti acum! Si asta e o greseala...
happy

2 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Crezi bine, ai mare dreptate, iar dragoste cu sila nu se poate!

| Cata980 a răspuns:

Păi nu ar trebui să faci ceva. Dacă ea nu te place, nu o poţi obliga să te placă.dar poţi să mai încerci să vezi dacă te place sau nu. Dacă nu, găseşte pe altcineva.Nu are rost să-ţi faci speranţe.