| Deidaratheme1234 a întrebat:

Am o intrebare cam jenanta...de ce am penisul asa mic? Am 16 ani si totusi masoara 12 cm maxim 13, toti prietenii mei cred ca o au mult mai mare,am inceput sa ma urasc, cred ca cand o sa-mi incep viata sexuala toate fetele vor rade de mine, credeti ca o sa mai creasca? Fara comentarii rautacioase va rog!

Răspuns Câştigător
| Plato a răspuns:

Nu prea mai creste.
In schimb, problema ta e strict mentala. Pentru cineva care te iubeste, asta e un detaliu complet irelevant.

4 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Nu mai crește, dar cum nu contează cât e de mare ți, ci contează ce știi face cu ea nu cred că e o problemă.

| corbulalbrosu a răspuns:

Dimensiunile penisului ca si lungime cat si grosime, ca de altfel si a tuturor celorlalte organe existente, care sunt situate atat pe exteriorul cat si in interiorul organismul uman sunt stabilite strict genetic, fiind in conformitate cu informatia genetica care exista in cromozomii situati in ADN-ul fiecarui individ. Pe baza studiilor efectuate in aceasta privinta s-a ajuns la concluzia ca in cazul baietilor, maturizarea organelor reproducatoare are loc in jurul varstei de 14 ani. In schimb dezvoltarea penisului ca dimensiuni se termina in jurul varstei de 16 ani cu o abatere de +/- 1 maxim 2 ani, diferenta care se datoreaza varstei de intrare efective in perioada de pubertate a fiecarui baiat. Care ar putea fi motivul ca toate fetele sa rada de tine? Ai cumva intentia sa le prezinti plua ta, tuturor prietenelor tale? Se apreciaza ca un penis cu lungimea de 12-13 cm este suficient de mare incat prin sex vaginal sa satisfaca pe deplin sau cel putin acceptabil circa 7-8 femei din 10. Si nu uita ca fiecare barbat este dotat in plus cu degete, buze si limba. Multa sanatate!

| Mariushgv a răspuns:

Poate sa creasca daca folosesti un gel special pentreu cresterea penisului

| Plato a răspuns (pentru Mariushgv):

Vorbesti prostii. Niciun gel nu face absoluy nimic in privinta asta.