| dani79 a întrebat:

Buna Tpu.Am o intrebare care tine de relatii si sper sa ma puteti ajuta cu un sfat.M-am indragostit de o colega de lucru si din pacate nu stiu cum sa ii arat acest lucru.Cred ca si ea ma place deoarece mi-a dat de inteles doar ca eu sant bleg si neincrezator.
Recent i-am lasat un comentariu la o poza postata de ea pe Facebook cum ca ii sta foarte bine cum arata dar ea nu a raspuns in nici un fel, desi de obicei raspunde la comentariile mele lasate la postarile ei. Ajutati-ma va rog sa inteleg daca a deranjat-o acel comentariu lasat pentru ca la alte comentarii de genu a raspuns iar la al meu nu si nu stiu ce sa inteleg pentru ca daca nu mi-ar fi dat de inteles ca ma place atunci nu mi-ar fi pasat dar asa nu stiu ce sa cred.Cred ca parerea unei femei ar fi de mare ajutor.Va multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1. Cand esti disperat interpretezi orice rahat fad ca si altceva. Ea poate a spus ca esti bleg si neincrezator pentru ca esti. Tu, dupa ce ti-ai repetat asta de un milion de ori in minte ai inteles ca este felul ei de a-ti insinua ca ar trebui sa fii mai curajos si sa o abordezi. Poate asa e, dar totusi nu lasa sentimentele tale fata de ea sa-ti afecteze capacitatea de a interpreta ce spune sau ce face. Daca unei fete ii place cu adevarat de tine, iti va da si indicii mult mai clare.

2. Sa ii comentezi unei fete pe Facebook ca e frumoasa/ii vine bine ceva/orice alt gen de compliment e sclavagismul maxim. Facebook exista pentru ca acolo fiecare fata are ceata de martalogi care nu fac decat sa o complimenteze si sa-i gadile orgoliul. Orgoliu deja supraalimentat de catre cretini. Nu te identifica cu ei complimentand-o pe facebook. Vrei sa-i faci un compliment, fa-o privind-o in ochi. Ca fapt divers, acel comentariu a facut-o sa se simta prost. Ori pentru ca l-ai facut gresit, ori pentru ca ii este rusine ca i l-ai facut tu, ori pentru ca ea a inteles ca tu esti disperat si nu vrea sa-ti dea apa la moara.

3. Femeile nu inteleg alte femei. Femeile nu se inteleg nici macar pe sine.

| sofisis a răspuns (pentru anonim_4396):

Pentru 3 ti-as da o palma! Retrage-ti cuvintele ACUM!

| dani79 explică (pentru anonim_4396):

Multumesc pentru raspuns.Nu ea a spus ca sunt bleg si neincrezator ci eu cred asta.Ea mi-a dat de inteles ca ma place, dar ai dreptate tot ce ai de spus unei fete trebuie spus privind-o in ochi.

| RAY a răspuns (pentru dani79):

Posibil esti in freindzone

| anonim_4396 a răspuns (pentru sofisis):

sad Si pentru 1 si 2 nu primesc nimic sad?

Ma multumesc cu palma aia, ce sa zic...

| sofisis a răspuns (pentru anonim_4396):

Pentru 1 si 2 primesti mai multe randuri de palme.
Sub forma de aplauze.

Dar pentru 3... o palma zdravana cat sa vezi stele verzi si pasarele tongue

| anonim_4396 a răspuns (pentru sofisis):

Pasarelele, suna interesant...

| sofisis a răspuns (pentru anonim_4396):

Atentie!
Am spus pasarele NU pasarici!

| anonim_4396 a răspuns (pentru sofisis):

Acum ai spus si pasarici...

| sofisis a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai da, dar in alt context happy

13 răspunsuri:
| sofisis a răspuns:

Pai cam ce ajutor vrei? Vrei sa ne auzi spunand ceea ce stii si tu deja? Ca trebuie sa faci ceva daca vrei o reactie?
Invit-o undeva dupa program. In cel mai rau caz te refuza si aia e. Macar stii si tu ce si cum.

| ywar a răspuns:

Krakilla a spus bine si eu as mai adauga ceva... sa nu te incurci niciodata cu cineva de la serviciu pentru ca vei constatata sa afli ca iti vor sti toate oboceiurile de acasa, din pat, din baie si practic viata ta va fi un infern pana te vei muta frumusel de acolo. daca nu merge siu va mai si certati, ce faci? Chiar vrei sa stie toti ce lungime are penisul tau in erectie? Acum, eu am exagerat, dar o femeie poate face asa ceva...

| TheLoveDoctorr a răspuns:

Nu ai sa fii cu ea, nu pentru ca e ea indiferenta fata de tine sau ca nu ti-a raspuns la comentariu. Pentru ca esti un om cat de cat matur care si acum e la mami in brate si striga "mamiii, m-a lovit X" Nu ti-a raspuns, asta e frate, continua sa o abordezi, sa o tachinezi, sa te joci cu mintea ei, nu stii cum sa-i arati acest lucru sau nu vrei, nu aitupeu sa-i arati? E cu totul altceva! Ridica-te frate de pe scaun de la munca si spune-i ce ai de zis! Totusi, parerea mea este ca acum e prea tarziu ca ea si-a format o imagine de ansamblu despre tine pe plan sentimental si emotional. Propun sa-i arati ce tip misto esti de acum incolo, vezi sa nu o dai in bara din nou

| johnbucuresti a răspuns:

Ii arati un facalet mare prin pantaloni si ii spui daca ar vrea sa se joace cu el?

sau mergi la mare si faci poze sexy si te dai mare cat de bine a fost in cuba

sau poti sa o inviti la un film apoi la un restaurant
nici nu trebuie sa iis pui ceva
se observa in timp