| DeyaSmt a întrebat:

Am o intrebare cu un raspuns dificil...
Cunosc doi baieti, le spunem C si R.
C este cam urat pe dinafara, e slab si e foarte urat...Dar inauntru nu trateaza fetele ca pe niste idioate cum unii baieti o fac...Este prietenos,dragut,amabil,politicos,nu mi stiu cate sa zic despre el.
R este un baiat pe care il cunosc de la preieteni,stiu ca este politicos,amabil,etc si este si frumos pe dinafara.
Pe care sa-l aleg? Nu ma pot decide, ii plac pe amandoi!
Problema mai este si ca R nu prea ma cunoaste, sunt prietena unei colege de-a lui... Poate este un avantaj ca ma cupleaza ea daca il aleg dar si un dezavantaj ca amandoua il cam placem.Cu C am mai vorbit in ultima perioada, ma inteleg bine, dar lui o sa fie greu de spus ca il plac daca il aleg.
Cine imi poate raspunde la intrebarile mele va primi fundita (1.Ce baiat sa aleg?)(2.Care sunt calitatile unui baiat potrivit?)(3.Cum ii pot spune baiatului ales ca il plac?)

Răspuns Câştigător
| FlyingSoul a răspuns:

Nu o sa te plictisesc cu prostii despre faptul ca frumusetea interioara e mai importanta ca cea exterioara, (cu toate ca asa e) big grin. Dar trebuie sa recunoastem pana la "bombonica" ne atrage "ambalajul". Toti suntem intr-o oarecare masura superficialti, deoarece ceea ce e urat nu o sa ne atraga nicioadata. Asculta inima si nimic mai mult.

Calitatile baiatului potrivit... Pai: aspectul sa fie ok, sa fie atent si nu misogin, sa aiba inauntru si o latura romantica, sa nu injure (prea des big grin ), si sa fie cat mai masculin.

Calea prin care ii spui ca il placi; laughing nu e nici o "cale". Draguta. Apartii sexului frumos. Foloseste acest atuu. Flirteaza-l. Sedu-l. Zi-i unei cunostinte comune sa iti faca lipeala cu el. Dupa ce il vei cunoaste vei hotara daca vei ramane sau nu cu el.

Totul e foarte simplu. Teama de esec iti complica lucrurile. big grin Succes.

| DeyaSmt explică (pentru FlyingSoul):

OMG nici daca as fi intrebat-o pe mama nu ma ajuta asa de mult ca tine! Raman vesnic datoare...Dar cum pot sa-l seduc? Cu baiatul care imi place (R) nu am vorbit niciodata. Cert e ca avem o prietena comuna (cea mai buna prietena a mea si o colega de-a lui de sala).Ea a spus va m-ar ajuta, se baga in vorba cu el si ii cere Facebook-ul si poate ne imprietenim pe Facebook.Si da, ar fi un atuu ca apartin sexului frumos si poate ca mai e si alt atuu ca este in acelasi bloc si acelasi etaj cu un alt prieten bun de-al meu.
Mersi mult de sfaturi, daca mai am intrebari tot pe tine contez de-acum big grin.

| FlyingSoul a răspuns (pentru DeyaSmt):

Zambeste-i, fa-i cu ochiul, glumeste cu el, musca-te din cand in cand de buza cand vrea sa para ca nu se uita la tine. Fa cunostinta cu el intai pe facebook bineinteles big grin.

8 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Alege-l pe cel pe care il iubesti [il placi]mai mult, calitatile le descoperi singura, ii spui pur si simplu ca il placi

| DeyaSmt explică (pentru mona):

Ar fisimplu, dar nu prea am curajul necesar...Niciodata cand vine vorba de baieti n-am curajul sa le spun ce simt in fata...Cum a zis FlyingSoul, o sa rog o prietena comuna sa ma ajute.

| onlyagirl a răspuns:

In primul rand ar trebui sa stii care te place...si apoi sa vezi ce si cum.

| jackyboy12 a răspuns:

Eu zic sa il alegi pe C,pentru ca Nu frumusetea exterioara,ci frumusetea interioara(probobil te gandesti ca asa zice toata lumea, ca nu conteaza frumusetea exterioara, blablabla), faza ii sa il alegi pe cel care te place, poateai mai multe sanse cu el.

| DeyaSmt explică (pentru jackyboy12):

Jackyboy12,ambii sunt cu aproape aceleasi calitati interioare si nu blablabla, stiu ca ceea ce are inauntru un baiat conteaza, pentru ca poate o exista un Fat-Frumos dar daca le face pe fete curve si tarance ala nu e baiat ideal...

| DeyaSmt explică (pentru jackyboy12):

Faza e ca nu stiu care ma place... Vreo idee cum as putea afla?