| nikosweet a întrebat:

Am o intrebare: Cum as putea devenii mai populara? Adica eu sunt genul de persoana mai retrasa, mai timida si as vrea sa nu mai fiu asa, sa pot sa ma incadrez si eu intr-un grup, sa-mi fac mai multi prieteni, puteti sa imi dati niste sfaturi va rog? (fara chestii de genu fusta scurta, decolteu etc pentru ca nu e cazul) Dau funda big grin

6 răspunsuri:
| raduraduu a răspuns:

Poi incearca sa iesi cu prietenii pe care ii ai in oras mai mult. Sa te duci cu fetele de la tine din clasa prin oras. Si daca vrei sa fii populara printre baieti, fusta scurta e o ideelaughing)), am glm.big grin

| Anonym2013 a răspuns:

Buna! am si eu una prin scoala care a devenit foarte populara taindu-si venelelaughing nu te sfatuiesc. Fi tu insuti pentru ca cine te place si iti e prieten iti e oricum ai fi. Take care!

| Toshima a răspuns:

Aceeasi problema...straight facenu stiu, poate, trebuie s aaratam bine sau sa le dam c ene cer, adica daca cer bani sa incercAM SA LE DAM, poate asa o sa ne creada "de treaba", am ince4rcat tot da tot nu ii cum trebe..chestia la mine ii ca imi fac prieteni usor si repede, le fac o impresie super tare despre mine, dar, nu ii pot pastra in timp.straight face

| LittleAngel999 a răspuns:

Toshima nu cu bani ptc. am si eu o colega care ptc. da bani colegilor ei isi bat joc de ea si ea crede ca e tare doar ptc. sta cu "popularii", dar ei isi bat joc de ea(in cel mai josnic mod) ptc este grasutzastraight face

| LittleAngel999 a răspuns:

Toshima nu cu bani ptc atunci ei devin nesimtiti si isi bat joc de voi...(am un caz in clasa)
revenind la problema ta... daca sunteti genul de clasa clasica, care au de obicei o persoana cu umor, incearca sa vorbesti cu el/ea si sa faci glume si incetul cu incetul ai sa intri in grup (ptc. si popularii fac ceva ca sa se mentina in gratie)
succes mult...

| xArtstic a răspuns:

Stiu cum e. Si eu incerc asta dar nu stiu cum. As vrea sa te pot ajuta dar nu pot sad