| loveyourkiss a întrebat:

Am o intrebare: Cum as putea devenii mai populara? Adica eu sunt genul de persoana mai retrasa, mai timida si as vrea sa devin mai populara puteti sa imi dati niste sfaturi va rog? (fara chestii de genu fusta scurta, decolteu etc pentru ca nu e cazul) Dau funda big grin

3 răspunsuri:
| MrsDraguttza a răspuns:

Stii cum am devenit populara...
eram asa ca si tine
timida, uneori chiar prea timida

Si am plecat in tabara de vara
Si ma uitam la un film si mi-am dat seama ca trebuie sa am curaj si o farama de tupeu

Si m-am dus la toti copii si am data mana cu toti
si am trecut pe la fiecare pe la camera
si pe niciunul nu-i cunosteam
Dar i-am salutat sim-am simtit bine
Ne-am imprietenit si acum fac asta si la scoala
nu imi pasa de ce cred ceilalti
sunt draguta si amuzanta si imi place ceea ce sunt

| Alinaisv a răspuns:

In primul rand, nu inteleg de ce ai nevoie de popularitate; mi se pare ca e ceva superficial, insa fiecare cu parerile lui big grin In primul rand... nu fii timida! Cand intri undeva, fii prima care sa saluti, si apropie-te de toti, nu numai de cei pe care ii cunosti. thinking Si fii pozitiva big grin Fa glume, inveselese'i pe ceilalti... Fii spontana!
Sper ca am fost de ajutor. ^_^