| jessN a întrebat:

daca intra putin capu penisului in vagin si curge putin sange inseamna ca nu mai esti virgina?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Depinde cat reprezinta acel "putin" deoarece himenul fiind elastic se poate intinde fara a se rupe ceea ce inseamna ca penetrarea nu s-a produs si implicit nici pierderea virginitatii. Sangerarea ar putea apare si din cauza unei fisuri/rupturi doar partiale. Se poate considerata dezvirginare cand se produce indepartarea/ruperea completa a himenului.

| jessN explică (pentru corbulalbrosu):

Nu stiu daca s-a rupt himenul.Si faza e ca nu a durut aproape deloc si a curs putin sange.

| lex79 a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Deci prietena mea care este activa sexual de la 14 ani, dar care nu a sangerat niciodata, deci nu s-a rupt himenul este inca virgina.super!

si eu am fost virgina pana la al 4lea contact sexual. uf! ce ghinion nr 4 asta.

10 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

DA, înseamnă că NU mai eşti virgină :(

NU cred că mai eşti virgină nici d.p.d.v. fizic!
Este suficientă o penetrare ce 1-2 cm pentru a RUPE himenul...

Din moment ce te-a penetrat, cel mai probabil, himenul s-a RUPT ( parţial sau total ), chiar dacă NU a curs sânge.

La cel puţin 20 % dintre fetele virgine ( alte surse indică cam 43 %, vezi linkul http://sanatate.bzi.ro/......-stii-3657 ) NU le curge sânge DELOC în momentul deflorării.

Poate fi vorba şi de un himen elastic, dar sunt cazuri RARE ( maxim 3-5 % )...

Sau, poate fi vorba de o deflorare parţială ( rupere parţială a himenului ) şi la următoarele 1-2 contacte sexuale este posibilă sângerarea.

Vezi alte detalii la linkul :
http://www.sfatulmedicului.ro/......ninei_7764

Toate cele bune.

Sărbători Fericite!
http://i.imgur.com/t0pIB.jpg

| mihai69 a răspuns:

Da, nu mai ești virgină. Indiferent câd pe puțin a intrat, simplul fapt că ai avut un contact sexual te scoate din rândul virginelor.

| Emilian65 a răspuns:

Daca intra penisul in vagin si a curs sange, nu mai esti virgina.

| Alcyon a răspuns:

Ai avut contact sexual (cu sau fara ruperea completa a himenului), adio virginitate. Virgine sunt doar fetele ce nu au avut niciun fel de contact intim cu un baiat.

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Alcyon):

Adica daca propteste glandul (capul penisului) de himen si o gadila doar fara a-i produce vreo leziune vrei sa zici ca gata fata si-a pierdut virginitatea? Dar daca ii face petting cu un lins si o degetica se numeste tot sex si in acest caz se pierde virginitatea?

| danutzu96 a răspuns:

Conteaza daca s-a rupt himenul sau nu.

| Scintilla a răspuns:

Exact!

| gladitor a răspuns:

Baga degetul daca intra tot fara probleme inseamna ca ai pierdut-o deja