| Anonimm1999 a întrebat:

Bună TPU, am o întrebare...
De ce iubita mea nu simte nimic atunci când facem sex? Mărimea penisului meu este de 19 cm. Chiar dacă există preludiu ea nu se excită și se plictisește repede, am observat că în timpul sexului, vreo 4-5 secunde se simte bine, adică simte...dar doar o singură dată, după i se "oprește" plăcerea. Menționez că am avut mai multe fete în pat pe care le-am făcut să se simtă bine și să ajungă la orgasm complet...dar nu înțeleg ce are ea. Puțin ajutor vă rog happy

Răspuns Câştigător
| Floridori a răspuns:

Nu exista o reteta universala pentru a oferi placere tuturor.
Fiecare om este diferit, fiecare femeie este diferita si are nevoie de stimuli diferiti pentru a simti placere si a ajunge la orgasm.
Si nu, categoric nu trebuie sa fie barbatul cel care face toata treaba si nu este doar obligatia lui ca femeia sa se simta bine.Sexul este un act in doi (sau minim doi) si ambii trebuie sa fie asumati sexual si sa fie la fel de activi si implicati.

Marimea penisului este total irelevanta, cu exceptia cazurilor in care este prea mare pentru vaginul femeii si ii provoaca durere.
Ar putea fi si asta o varianta; ca ea se excita, este dornica, dar cand incepe sa o doara, evident ca ii trece tot cheful.
Ar mai putea fi si cazul ca tu vezi sexul ca pe o performanta sportiva si incerci sa copiezi pozitii din filme, sau pozitii care le placeau altora, in ideea ca aia este tot ceea ce isi doresc toate femeile, ceea ce este total gresit.Sexul ar trebui sa fie o experienta pe care ambii parteneri sa o poata percepe cu toate simturile, sa fie prezenti in acel moment si loc cu adevarat, fara sa calculeze in ce pozitie vor face in minutul urmator, sau ce pozitie "da mai bine" vizual, ori ca ciorba e pe foc, sau ca peste jumatate de ora au programare la dentist.

Cred ca ar trebui sa aveti o discutie deschisa si sincera in care sa o faci sa simta ca este in siguranta daca iti va spune fix ce simte si ce ar vrea sa schimbe, ca nu va fi judecata si ca va fi inteleasa.Lasa clar faptul ca si tu ai nevoie de intelegere din partea ei astfel incat sa rezolvati aceasta situatie, deoarece e posibil ca ea sa nu deschida subiectul din diverse motive.
Spune-i ce ai observat si explica-i ca asta te face sa te simti inconfortabil deoarece iti doresti ca si ea sa se simta implinita sexual cu tine si ca vrei sa iti spuna ce o supara, sau cum ati putea face pentru a ajunge in punctul acela, in care amandoi sa fiti satisfacuti pe deplin.

6 răspunsuri:
| wildthing a răspuns:

Poate e frigida, asexuala sau... poate ii plac fetele si inca nu a acceptat asta.

| ania a răspuns:

Are inca o constiinta functionla, o mustra constiinta ca face sex farav asatorie, se simte vinovata si ii piere cheful.

| Violleta2022 a răspuns:

Da-mi voie sa ma indoiesc ca ai fii in stare sa satisfaci o fata, cand tot spui ca ai avut mai multe fete in pat, dar de ce au fugit pana la urma toate?
Probabil din acelasi motiv: ori esti incapabil sa satisfaci sexul o fata, ori nu ai cu ce.
Masura penisului mentionata de tine aici este eronata, vad ca ai facut exces de cifra "19" adaugand-o si la varsta si la username, dar cred ca in realitate este undeva la jumatate.
Pentru cunsotintele tale, pune mana si masoara cuculetul cu rigla PESTE cuc, nu de la gaura fundului (anus), asa cum este in imaginea asta:
https://imgur.com/a/kwt4a24

| mihai69 a răspuns:

Poți s-o ai și de 29 dacă nu o folosești cum trebuie.

| Goete a răspuns:

Si ea, a avut mai multi baieti care s-o faca sa se simta bine?
Incercati un trio cu alt baiat si vedeti daca o satisface

| dariaenache a răspuns:

Are **** in loc de ****