| elen123 a întrebat:

Buna TPU, am o intrebare, este normal ca sperma sa miroasa urat? Daca nu, exista vreun tratament? FARA HATE, multumesc!

9 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mergi la medic fa ti toate analizele si ei vor descoperii cauzele, poate ai infectie urinara, care se depisteaza numai la ecograf.

| MarianWLF a răspuns:

Nu miroase urat dar nici a parfum.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Depinde, uneori e influentata de alimentatie, alteori de igiena, alteori de infectii

| mODIN a răspuns:

Are foarte multa legatura cu ce mananci sau daca fumezi. Daca vrei sa scapi de mirosul urat, incerci sa elimini din dieta chestii extrem de artificiale si procesate.

| Simpatic a răspuns:

Miroase diferit de la individ la individ.
Nu am idee daca nu cumva mirosul ei poate fi influentat si de anumite afectiuni tip hormonale, din interior.
Cert este ca fiecare individ e unic asa si sperma miroase cumva diferit, si transpiratia miroase diferit de la persoana la persoana nu?
eu zic sa stai linistit.

| RAY a răspuns:

Dar urina cum miroasă? Fă-ți analiza de urina și vezi nu ai infecție urinară daca ai e nașpa sistemul imunitar ți slăbit

| Violleta2022 a răspuns:

Sperma miroase a ceea ce a mancat barbatul, asta daca nu cumva are vreo infectie sau vreo boala cu transmitere sexuala.

De aceea este recomandat sa se foloseasca intotdeauna prezervtiv la sex, ca sa nu risti sa te infectezi cu ceva ce are barbatul ala, sau sa-i suporti mirosurile de la nespalare.

| dullcat a răspuns:

Buna.Mirosul urat este de obicei un semn de infectie.Te sfatuiesc sa citesti aici, cu atentie, si sa iei masurile necesare:

https://www.csid.ro/......-18359289/

| User123666 a răspuns:

Mergi la un doctor poate fi o infectie