| anonim_4396 a întrebat:

E normal ca PC-ul sa miroasa? Si daca da...a ce? Dar telefonul?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca e PC nou e posibil ca din fabrica sa fie pulverizat cu lac hidrofob, emailuri si alte chimicale care incep sa miroasa la temperaturi mai mari.Am cumparat o placa de baza care mi-a imputit casa si toti intrebau: "bai, pot sa ma asez pe vreun scaun, pot calca parchetul, ai lacuit vopsit!" Bine, eu ma dadeam foarte harnic si aprobam orice...
Daca miroase a fum incearca Nicorette si poate se lasa.

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu. Nu trebuie sa miroase. Poate ca este ceva ce se arde. Atentie! Verifica-l (cand este stins) daca nu este ceva intins. Sau du-l la atelier.

| anonim_4396 explică (pentru Salontanul):

Intins? Dar ce e PC-ul meu? Masa de calcat? Eu intrebam oricum la modul general...asta daca poti spune ca praful are miros?

| Salontanul a răspuns (pentru anonim_4396):

Am gresit eu: incins. Praful nu miroase.

| anonim_4396 explică (pentru Salontanul):

Prea bine. Multumesc!