| Irina42446 a întrebat:

Intrebare pentru fete/femei.
Daca faceti dus dimineata, apoi iesiti din casa si timp de mai multe ore, sa zicem 10 ore nu urinati,dar in tot timpul asta ati mai transpirat, inclusiv acolo jos, lenjeria intima va miroase urat dupa acele ore? E normal sa miroasa in conditiile astea sau e infectie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca lengeria intima este din "plastic" aceea permite ca transpiratia sa miroasa urat si chiar sa produca iritatie sau sa dezvolte anumite bacterii si infectii.

De aceea este indicat sa folosesti intotdeauna numai chilot de bumbac (100% cotton) ca pasarica sa nu se irite, sa nu miroasa urat si sa nu dezvolte anumite alergii si bacterii locale.

https://www.centini.ro/blog/lenjerie-intima/lenjeria-intima-bumbac