| RedAppLe a întrebat:

Buna TPU.Am o intrebare.Eu ma barbieresc cu aparatul de ras electric si ma irit.De asemenea cu aparatul de ras electric nu mi se duce tot parul si mai si ramane zona aspra.As vrea sa incerc sa ma barbieresc cu Gillette Blue 3 dar imi este frica sa nu imi tai cosurile pe care le am in acea zona. Voi ce imi recomandati? Multumesc si scuze de categorie

Răspuns Câştigător
| tuGatita a răspuns:

Buna...cu aparatul normal ca e dureros. iti poti lua niste bic-uri de la gillette dar nu blue 3 ca nu is cine stie ce. ia ceva mai bun., cu lama mai buna. u trebuie sa stii mai bine. si foloseste gel de ras. in cazul cosurilor nu te teme. ce daca le tai? is cosuri, nu se intampla nimic. la alunite sa ai grija. daca te tai sau te iriti ia ceva de la farmacie pentru iritatii pe piele, pe fata. eu am luat d-panthen pentru ca am folosit crema depilatoare pe fata la mustata si m-am iritat.mi-au iesit o gramada de bubite si cu unguentul ala mi-au trecut doar dupa 2 aplicari. e cam gras.nu te poti da ziua cu el.dar barbiereste-te si tu seara dai apoi cu unguent pentru iritatii si vei avea o piele fina...sunt fata dar stiu ce vb pentru ca is si la mine in casa barbati si vad la ei. dar faza cu unguentul ti-o zic din proprie experienta si sper sa incerci. bafta!