| teiubesk23 a întrebat:

Am o intrebare gen DRAGOSTE. M-am despartit recent de prietenul meu si am ramas prieteni ft buni (nu am vrut sa rupem legatura). Vreau sa-l intorc inapoi insa nu stiu daca face... Simt ca exista o atractie intre noi dar ma tem sa nu fie doar fizica... Petrecem mult timp impreuna, se straduie sa nu ma supere, se teme sa nu ma piarda ( dar nu stiu daca toate astea sunt din prietenie sau din dragoste). Ma tem sa-i spun despre ceea ce simt fiindca asta ar afecta prietenia noastra si ea este unica mea sansa de ai fi alaturi. Voi ce ati face in locul meu? Oferiti-mi va rog citeva sfaturi.
P.S. E o persoana inchisa si cred ca nu e o idee buna sa vb cu el despre sentimentele mele.

Răspuns Câştigător
| NoNameexd a răspuns:

Dacă este o fire orgolioasă, n-o să scoți nimic de la el, trebuie să faci tu totul să-i arăți că-s pasă.Nu știu ce să zic, mai întâi observă-i gesturile, știam că un bărbat nu poate ascunde 2 chestii : 1)Când e beat; 2)Când e îndrăgostit! Sper că te-am ajutat, baftă!

3 răspunsuri:
| h3r a răspuns:

O să pierzi un prieten pentru că n-ai vrut să înțelegi că el nu te vede ca pe o parteneră.

| grab a răspuns:

Pai daca tu nu esti sigur de sentimentele lui, mai ramaneti asa o perioada. Incearca sa afli intre timp ce ii place la lume, ce l-ar putea face sa devina mai extrovertit.
Asteapta daca tot iti doresti ceva serios, nu te grabi.

Oricum, daca intre timp mai apar alti baieti, verifica-le si lor potentialu fara sa te gandesti ca s-ar supara asta; nu are nicio legatura una cu alta.

| Comunity a răspuns:

Pas cu pas ai sa reusesti sa il aduci inapoi eu in locul tau as incerca sa vad daca as mai putea fi cu el si l-as intreba daca ar vrea sa fie cu mine.