| NoBigName a întrebat:

am o intrebare, in special pentru baieti, dar e ok sa raspunda si fetele...cu cat mai multe raspunsuri cu atat mai bine.

1. Cum vi se pare o fata nebunatica pe langa una mai timida?
2. E ok daca fata face primul pas (gen: ii zice baiatului ce simte pentru el sau da niste semne)?
3. Spuneti-mi si mie, NOI fetele, cum ne dam seama ca ce spuneti si faceti sunt gesturi din inima si chiar simtiti asta si nu sunt doar vrajeli d'ale voastre!?
4. Cum ati descrie iubirea?

P.S: N-am nevoie de raspunsuri neserioase doar pentru ca unii va simtiti prea "geniali", cer doar o parere happy.

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
18 răspunsuri:
| anabelisa a răspuns:

Buna! Am citit ca accepti si raspunsuri sin partea fetelor,asa ca si raspunsul meu poate fi binevenit:sper.
O sa-ti raspuns la primele doua intrebri.
Din punctul meu de vedere,o fata mai linistita si mai finuta va fi mai apreciata de un baiat, decat una care foloseste un limbaj vulgar si se imbraca ca si o...(cred ca intelegi ce vreau sa spun).
In legatura cu facutul primului pas, sunt de parere ca baiatul ar trebui sa preia initiativa daca simte ca e cazul sa o faca. Oricum, eu sunt mai timida de felul meu.
In situatia in care baiatul s-ar indeparta de grup, poate ca l-as aborda.
Nu stiu cat te-a ajutat raspunsul meu, dar sper ca celalte sa-ti fie folositoare!

| RAY a răspuns:

1 mi indiferent cum e
2 e foarte bine daca fac primul pas impreuna
3 cine iubeste prin dovezi arata asta nu basme
4 ceve frumos care se termina in lacrimi

| valentingb a răspuns:

1. Mi se pare..nebunatica. Nu le prefer.
2. Daca astepti un timp, ii tot dai semne si el nu isi da seama, e bine sa fii mai directa.
3. Daca face lucruri pe care nimeni nu vrea sa le faca vreodata, doar pentru ca il rogi frumos, si te iarta daca faci cate-o gafa, e ok. Cuvintele sunt doar cuvinte daca nu esti sigura, iar gesturile mari pot fi planificate. Dar cand face ceva doar sa fii tu fericita, e clar.
4. Atunci cand iti plac defectele sale.

| ema_2625 a răspuns:

Fetele nebunatice sunt dupa parerea mea cele cu tupeu care pot fi destul de usoare si vor sa tina sub papuc un baiat le urasc! Sau chiar daca insista, au dreptul dupa ce relatia este avansata.

| shadow222 a răspuns:

1 fata timida, imi plac cele timide:d (deoarece eu sunt mai nebunatic in sensul bun al cuvantului)
2 nu mi se pare ceva gresit daca simti spune-i
3 uitate in ochii lui atent si vezi cum reactioneaza
4 un sentiment cu doua taisuri

| xJustJuss a răspuns:

Sunt niste intrebari ff bune.Eu as prefera fata timida (si dragutatongue) deoarece fata nebunatica are mai multe iesiri(dintr-o fata timida, poti face una nebunatica dar invers nu).Cea timida are mai multe gesturi (romantismul ).In fine, e parerea mea. Dragostea este o aparenta.Va puteti da seama simplu care sunt gesturile din inima.Baieti au anumite "probleme" cand spun ceva. Daca baiatul te cheama doar pe tine e OK, daca spune cu mai multi e Nasol. Sper ca te-am ajutattongue

| AndreeaDeiia a răspuns (pentru xJustJuss):

Vrei sa spui ca fetele nebunatice, nu pot fi romantice? tongue

| xJustJuss a răspuns (pentru AndreeaDeiia):

Nu neaparat.Pot fii romantica, dar au comportamentul diferit fata de timidehappy.Iti spun din propria experienta.

| AndreeaDeiia a răspuns (pentru xJustJuss):

Da stiu. big grin

| NoBigName explică (pentru xJustJuss):

La faza cu "dintr-o fata timida, poti face una nebunatica dar invers nu" pot spune ca nu e chiar asa de adevaratlaughing. Spun din propria experienta...din fata timida am ajuns una mai nebunatica, iar din nou, dupa un timp, am devenit din nou fata timida. Deciii, practic, e o combinatie...sa zicem.

| AndreeaDeiia a răspuns (pentru NoBigName):

Cum ai reusit sa devii dintr'o fata nebunaticaa, una timida big grin?

| NoBigName explică (pentru AndreeaDeiia):

Paii au inceput sa apara baietii...Mi-am facut prieteni noi care nu erau asa de "uhuuu" happy si sa zicem ca m-am maturizat. Desigur, ca mai am si eu momentele mele de nebunie, dar nu in public sau ceva in genu, cu prietenii apropiati si intr-un spatiu mai restrans. Oricum e o combinatie, dupa cum am zis... eu ma gandesc, ca o doza mica de nebunie e bine venita in unele momente, mai ales daca te pricepi la inveselit prietenii laughing. Dar nu prea exagerat

| NoBigName explică (pentru AndreeaDeiia):

Dupa mine, consider, ca o fata care tace malc si nu are tupeu sa faca ce e in inima ei niciodata, nu mi se pare ok. Depinde la ce te referi cand zici timida.

| AndreeaDeiia a răspuns (pentru NoBigName):

Si eu am o prietena buna, care e timida big grin dar eu tot asa am ramas straight face. O sa ma straduiesc mai mult laughing

| xJustJuss a răspuns:

Hmm.O fata timida poate purta alt dialog.Nu stiu ce sa spun, pentru cei gelosi o fata nebunatica reprezinta "problema".Dar, eu nu sunt gelos, am fost impreuna cu o fata timida si se purta altfel.Ce pot spune.happy

| NoBigName explică (pentru xJustJuss):

Ai fost si cu una nebunatica?

| DontDifferent a răspuns:

1.Pai as alege fata mai timida dar nu chiar asa adica sa vorbeasca cu mine si din astea.
2. Daca ea simte ca e bine da (unele fete fac primul pas ca sa scape de o grija sa nu se mai gandeasca oare ma place...)
3. Unii baieti mint fetele bla bla bla le zic draga te iubesc da nu e asa(in special pentru bani)
4.Habar nu am am doar 11 anibig grin

| isabellabellamihaella a răspuns:

Parerea mea e ca o fata deosebita este cea care se lasa cautata, cea care este timida si se comporta exact asa cum e ea (o fata timida e speciala)... Ne putem da seama dupa modul in care se comporta cu noi, cu timpul cunoscadu-l pe baiatul respectiv iti poti sa seama daca el chiar simte ceva pentru tine si e capabil sa faca imposibilul... IUBIREA cel mai frumos sentiment-lucru care ti se poate intampla caci prin ea traim si pentru ea.