| AllenS a întrebat:

Luni de dimineata (7 noiembrie) prietena mea a luat pilula de a doua zi. Din cate stiu eu, ciclul ii vine in jur de 27. I-a venit in jur de 27 octombrie, luna trecuta, dar astazi i-a venit iar (13 noiembrie). E ceva rau, e ceva bine? Din cate am inteles pilula de a doua zi face ciclul sa vina mai repede. Dar ma sperie faptul ca mereu avea dureri, acum nu a simtit nimic.

Răspuns Câştigător
Abh
| Abh a răspuns:

Aceasta pilula de a 2-a zi, fiind o "bomba" hormonala, da dereglari de ciclu importante. Cateva luni, organismul ei se va chinui sa-si regleze echilibrul hormonal.

| AllenS explică (pentru Abh):

Asta arata ca si-a facut efectul?

10 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Nu, prietena ta trebuie sa-si faca un test de sarcina daca vrea sa stie sigur ca nu e insarcinata. Si pilula de a2-a zi poate da gres, in proportie de 25 %, in functie de cat de repede e administrata.

| AllenS explică (pentru Abh):

Nu m-am terminat in ea. A fost doar o penetrare usoara de cateva secunde. Era virgina. Dar imi e frica de acel lichid seminal, or wtv is called.

| anonimm123456789 a răspuns (pentru AllenS):

Eu nu cred ca e exact asa mi s-a intamplat si mie si nu am nimic dar acum difera de la corp la corp

Abh
| Abh a răspuns:

De ce nu ti-ai pus prezervativul de la inceput? Prietena ta nu va mai avea incredere in tine, va sta tot timpul cu stress ca poate dupa o partida de sex va trebui sa ia din nou pastila de a2-a zi( care se poate lua doar o data pe an!) si relatiile sexuale cu tine nu ii vor mai provoca placere, ci dimpotriva.Asa ca, te sfatuiesc sa ai grija de protectie!

| anonimm123456789 a răspuns:

E normal stai linistita ca si eu am luat-o si mi-a venit mai repede asa cum ai spus tu si nu s-a intamplat nimic

| AllenS explică (pentru anonimm123456789):

Linistit*. Eu sunt prietenul ei si-mi fac griji. Well, I hope you're right. Dar, e normal sa-i vina fara dureri, fara nimic? Niciodata nu i-a venit fara dureri.

| anonimm123456789 a răspuns (pentru AllenS):

Da si mie de obicei imi vine cu dureri atunci mi-a venit fara.Nu e nimic pentru care sa va faceti griji, am uitat sa intreb pastila de a 2 zi are 2 pastile de fapt le-a luat pe amn2 adica una la orice ora si una peste cateva ore nu?

| AllenS explică (pentru anonimm123456789):

Da. Prima la ora 8 dimineata si a doua la ora 20, seara.

| anonimm123456789 a răspuns (pentru AllenS):

Da e bine daca le-a luat pe amn2. Dar ca sa stai linistiti spune sa faca un test de sarcina.