| Pysykutzza a întrebat:

Buna TPU am o intrebare mai delicata pot spune am o relatie cu un tip de ceva timp si am avut deja si altfel de relatii dar nu aici este problema. Problema este ca eu nu sunt inca majora iar parintii mei nu ar accepta sa auda asa ceva si nici nu imi doresc asta. Ma puteti ajuta cum sa ma feresc de ei astfel incat sa nu afle sau sa nu dau de banuit? Ofer pamblica raspunsului cel mai bun. Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| Șurubelniță a răspuns:

Trebuie sa realizezi fatul ca parintii tai nu iti vor raul, din contra doar binele! Ei incearca doar sa te protejeze si nimic mai mult. Considera-te norocoasa, ai niste parinti care te iubesc, desi poate ca nu imi vei da dreptate in legatura cu asta.
Nu este bine sa te ascunzi, oricat de mult ati incerca sa va ascundeti, orice plan bine pus la punct ati avea, in cele din urma, tot se va afla de voi din diferite surse (rude, prieteni, vecini, etc).
Cel mai corect fata de parintii tai ar fi sa le prezinti baiatul, sa ajunga sa-l cunoasca mai bine.
Gandeste-te ca daca faci asta, ar castiga mult mai multa incredere in tine dar si in prietenul tau decat daca voi v-ati ascunde si in cele din urma s-ar afla despre voi.
Daca v-ati ascunde si in cele de urma s-ar afla, atunci va fi destul de nasol, parintii tai vor fi cu ochii pe tine, iti vor interzice sa iesi din casa din dorinta de a te proteja pe tine si nu de a iti face rau.

Gandeste-te bine la ceea ce ti-am spus, si gandeste-te la urmatoarea situatie : daca v-ati ascunde, ati avea o relatie frumoasa in cele din urma, dar pe urma afla de relatia voastra si nu va mai puteti vedea, amandoi veti avea de suferit.
Asa, daca l-ar cunoaste si isi vor da seama ca acest baiat nu este unul care sa nu iti faca rau, atunci chiar nu vor avea nimic impotriva relatiei voastre iar totul va fi superb ca sa zic asa, nu va trebui sa va ascundeti, nu ati avea chiar absolut nimic de ascuns.

Sper ca ti-am fost de folos, o zi faina iti doresc! happy

4 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

De ce uiti ca si mama ta este femeie cu o viata in spate si nu ai cum sa o pacalesti permanenent?

| Neagu_Fanica_1980 a răspuns:

I-al de mana pe,, tatic,, si prezinta-l parintilor. Maine zboara si fluieri dupa el. Tot parintii sunt de baza.

| Miky1 a răspuns:

Specifica si conditiile care le pun parintii. temporar

| SomeoneReal a răspuns:

Nu deschide subiectul acesta..In cazul in care ei vorbesc de o situatie de genul asta, sicuta cu ei deschis si incearca sa nu iti fie frica altminteri si vor prinde. Nu mai spune nimanui de relatia ta cu acel baiat si aici ma refer la a doua relatie. Succes!big grin