| vipande11 a întrebat:

Buna TPU am o intrebare...se poate ca o fata sa se dezvirgineze prin masturbare adica daca isi baga 3 degete in p^^^a? DA sau NU?

13 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Da, se deflorează cu trei degete!
Pa, pa.

NOname
| NOname a răspuns:

Se poate vorbi despre dezvirginare, numai dacă a avut loc un contact sexual (cu o altă persoană). Ruperea himenului în lipsa unui contact sexual nu poate fi numită "dezvirginare".
Cu himenul intact sau nu, psihologic vorbind, fata în continuare va fi virgină până (!) la primul contact sexual.

| raspunz a răspuns:

Depinde ce înțelegi prin dezvirginare. Dacă întrebarea este dacă își poate rupe himenul prin chestia asta, atunci răspunsul este da, se poate. Însă nu toate fetele au himen și la unele se poate rupe mai greu. Totuși noțiunea de virginitate nu ține de integritatea himenului, ci poate însemna dacă a făcut sau nu sex vaginal. Himenul se poate rupe introducând un tampon sau la sport, fără ca fata să nu mai fie virgină.

| Dennys1521 a răspuns:

Da! daca prin asta intelegi sa isi rupa himenul
dar logic, te dezvirginezi la primul contact sexual!

| blaxy a răspuns:

Da daca s fost rupt himenul si a singerat

| Heather2001 a răspuns:

Da dar nu te sfatuiesc sa incercistraight face

| cHoCollaTeFllory a răspuns:

Da, se poatelaughing). Funda?

| cherrybomb a răspuns:

Incearca sa iti bagi 3 degete in nas sa vedem cum te simti

| BudăSpiritOfVengence a răspuns:

Daca bagai tot capu da

| doc69 a răspuns:

Daca nu ai himen elastic.da

| TrustStyle a răspuns:

Sincer sa fiu(sunt baiat.cam micut 13 ani) nu se poate, adica ramai virgina(sau daca esti baiat si intrebarea e pusa pentru cineva) pana cand faci dragoste.adica la baiaeti asa e, la fete nu ma baglaughing

| papcik a răspuns:

Da se poate tongue daca nu ma crezi incearca rolling on the floor dar pe bune poti sa gasesti pe unu care sa ti-o traga si sa te dezvirginezi :d

| xcamyx a răspuns:

BUNA...eu sunt de parere ca nu se poate deoarece himenul este localizat la intrarea in vagin si degetele nu intra asa adank pentru a te dezvirgina trebuie sa ti se rupa himenul si in plus ti-ai da seama pentru ca ar fi dureros ma rog asta depinde si de organism:X:*... sper ca te-am ajutatwinking