| unaboona a întrebat:

Buna TPU am o intrebare urgenta...deci acum 3 saptamana am avut ciclul normal care imi vine in fiecare luna.ciclul acesta mi-a intarziat 2 zile.in penultima zi de ciclu am facut sex neprotejat cu prietenul care a lasat-o in mine. a doua zi adica in ultima zi de ciclu sangeram ff putin... dupa 2 saptamana de la aceasta iar imi vine ciclu da parca avea o culoare maro rosiatica mai intensa ca cel de la inceput si imi tine cam vreo 5 zile ca un ciclu normal dar fara nici o durere. e normal asa ceva? sa-mi vina 2 cicluri intr-o luna? prietenu tot imi zice ca is gravida ca am sarcina extrauterina.eu sper sa nu aiba dreptate. voi ce credeti?

3 răspunsuri:
| Ellenna a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa vorbesti cu un mama ta si sa mergi sa faci un control.

| zapacitu33 a răspuns:

Sunt 2 tipuri de asa zice cicluri: unul menstrual si altul ovarian.
Cel care te intereseaza acum este al doilea, adica cel care te poate lasa gravida si care apare la a 14-a zi de la prima zi de ciclu menstrual. Tot ce inseamna sex cu cateva zile inainte si dupa ciclul ovarian - posibila sarcina. Tot ce e in afara lui, e cam safe. Sarcina = absenta ciclului menstrual la timp.
Tu insa pomenesti de alte scurgeri, ce necesita un consult.
Bafta

| Hăgiul a răspuns:

Vei avea bunici, proasto!