| Maria_Diana_1994 a întrebat:

am o mare dilema si as dori mai mult parerea unor fete. Mie in luna iulie mi.a venit ciclul pe 28 si m.a tinut pana pe 3 august, cam asa. Dupa menstruatie, urmatoarea zi a inceput sa ma usture vezica, doar cand faceam treaba mica, si a durat asa vreo 3 zile. Acum in luna august nu mi.a mai venit ciclul la sfarsitul lunii, banuiesc ca trebuie sa imi vina acum la inceputul lu septembrie. e adevarat ca am avut si relatii intime, dar nu cred ca e vorba despre o sarcina mai ales ca am avut toate simptomele dinainte de menstruatie, crampe, un cos pe ici colo. credeti ca as putea fi racita sau care ar putea fi problema? help happy

2 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Se pot intretine contacte sexuale in absolut toate zilele unui ciclu menstrual insa o sarcina se poate forma doar in cazul in care sexul se termina cu ejacularea spermei in vagin si acest lucru se produce in cele 5-6 zile ale perioadei fertile. Se pare ca in cazul tau este vorba de un ciclu menstrual neregulat deoarece nu stii data precisa a urmatoarei menstruatii. Dar din moment ce sunt prezente simptomele premenstruale si actele sexuale intretinute nu puteau genera o sarcina singura solutie de moment este asteptarea in liniste a menstruatiei. Multa sanatate!

Răspuns utilizator avertizat