| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU . Am o mare problema la scoala .Sunt la liceu in al doilea an . Acum cateva zile am rupt un scaun (cel pe care stateam,am cazut cu el fiindca erau idoite ultimele doua picioare) . Am fost cu el la atelier si mi s-a spus ca imi trebuie bani pentru suruburi ,si am fost o scurta perioada de acord cu asta. Dar deodata(nu spun de ce ) m-am hotarat sa nu mai dau bani degeaba pentru repararea scaunului .Toate bune si frumoase. Acum vreau sa va intreb , cand se va face inventarul la clasa ? As spera la sfarsitul anului ,fiindca poate m-oi mai razgandi . Va multumesc foarte mult . Colegii nu doresc sa plateasca impreuna paguba mea.

4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Bogdan1o a răspuns:

In mod normal daca l-ai rupt il repari, dar se da la scoala acel fond al scolii si din acei bani trebuiesc facute acele mici reparatii
si pentru un scaun amarat, sa fim serios, nu da nici un ban!

| LaraDésire a răspuns:

Colegii mei la liceu rup zilnic scaune si banci si este de datoria liceului sa plateasca aceste pagube din fondu clasei sau al scolii, pentru ca de.asta se si plateste nu? Plus ca tu nu ai nicio vina mai ales ca scaunul era deja indoit. Nu platesti nimic nu au ce sa iti faca.

| sebysebyca a răspuns:

Si ce te-ai gandit tu? ca pe TPU o sa rezolvi problema scaunului, nu cumva vrei sa facem o donatie sa pui suruburi la scaun? chiar nu-ti dai seama ce idiotenii scrii ma piciule?