| mcandr3y a întrebat:

Se apropie sfarsitul anului scolar, iar cum eu sunt clasa a 8-a, impreuna cu colegii mei am hotarat sa-i luam doamnei diriginte un cadou frumos Dar problema este ca nu stim ce, ne-am certat "ca chiorii" timp de 3 saptamani! Voi ce i-ati cumparat dirigintei voastre la sfarsitul clasei a 8-a?

Răspuns Câştigător
| prettyodd a răspuns:

Diriginta noastra era o doamna destul de eleganta, mereu se imbraca foarte bine si avea o slabiciune pentru bijuterii si accesorii. Asa ca ne-am gandit ca cel mai potrivit cadou ar fi o cutie de bijuterii. Am cautat in tot orasul pana am gasit una argintata, foarte frumoasa, sic si nu foarte scumpa.

Depinde si de felul dirigintei tale. Un album cu momentele cele mai frumoase ale clasei, un portret inramat al ei realizat de un coleg mai talentat la desen sau de un specialist, o planta ( in caz ca iubeste natura), etc. pot fi cadouri potrivite.

Spor la cumparaturi!happy

19 răspunsuri:
| Sara a răspuns:

I am facut un tablou cu rama parca cu clasa noastra. i-a placut nespus. si o carte ce o va ajuta, era studenta pe vremea aia la o a2a facultate. si toti i am scris ceva frumos.

mlm
| mlm a răspuns:

Pai sa-ti zic ce primeam eu pe cand eram profesoara, poate iti dau cateva idei:servicii de cafea, pahare de cristal, bibelouri, parfumuri, flori foarte multe. Faceti un album cu toti elevii clasei, va puneti fiecare o fotografie si in dreptul fiecaruia ai scrieti cate ceva.Bafta multa.

daniela
| daniela a răspuns:

Noi dirigintei fetei mele i-am luat o cruciulita din aur si o icoana pe lemn (ne-a costat in jur de 450 lei)

| DenissaDeea a răspuns:

O vaza si 2 ceainicuri de 200 gr.de cristal superbe de frumoase, un parfum, o carte, un stilou rosu foarte scump, si o floare la ghiveci(trandafirii)si un mic picnic impreuna cu totii, cam atat.

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Si eu sunt clasa a 8.big grin eu impreuna cu clasa mea i-am cumparat dirigintei un set format din pahare si farfuri.happySi i-am mai facut cadou un album cu clasa noastra. Sper sa ii placa dirigintei cadoul.big grin

| dulshe a răspuns:

Eu cred ca in primul rand as face o poza cu toata clasa inclusiv cu profesoara( ii ziceti si voi k vreti poze cu toate clasa si ea k amintire, si faceti mai multe poze) si cea mai super poza o pui intr-o rama misto tara( sa fie poze mare, k un tablou) si eu faceti cadou, cred ca e un cadou ff misto, daca va mai ramane bani vedeti voi ce sa-i cumparati, oricum sa fie ceva simbolic, succes

| cristina_6456 a răspuns:

Lantisor de aur iar in clasa a 12 la sfarsit i-am luat bratara de aur si inel i-am luat de la amanet ca era mai eftin auru :d

| cristina_6456 a răspuns:

Daca nu aveti prea multi bani ii puteti lua de argint ceva sau chiar un set de farfurii cu pahare... si nuuitati siun buchet de trandafiri:p

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Luati-i un vibrator. O sa-si aminteasca de multe ori de voi, cu mare placere.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un lantisor de aur

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai eu as zice sa-i luati sh voi un servici de cafea, O vaza cu flori dar mare de pus in living, s cum spune,, mlm'' un album in care sa fiti vuoi :X:X:X:X:X:.va descurcati k sunteti mari! pup.BAFTA :X

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Io zic k ar fi frumos un buchet mare mare de trandafiri roshii...si o foaie...pe care toti sa scrieti ceva frumos.inramata misto. m-i se pare cool j originalwinkingbafta:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La ce diriga am avut eu.numerita absolut nimic.nici macar o floare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nimic. pur si simplu nu merita. niciodata nu s-a implicat in vreo actiune a clasei. in schimb ne-am inteles f. bine cu dnele. prof. de romana si de fizica. Erau... si inca sunt un exemplu demn de urmat. De asemenea, dirigului din liceu i-am luat un stilou dragut, de culoare rosie, si o micuta carticica cu aforisme.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un vribator laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un lantisor de aur

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un **** i-am cumparat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate un bibelou

| naty_3185 a răspuns:

Strangeti toata clasa bani, si luatii o bratara de aur, un cuptor cu microunde, o icoana mare si frumoasa, un buchet de trandafiri rosii, cu numarul de elevi care sunteti in clasa, un servici de pahare de cristal... va ganditi voi! aveti destule optiuni!