| Cozzminz a întrebat:

Am 14 ani.Acum 4-5 luni stateam pe marginea patului de lemn cu picioarele si imi faceam ghiozdanul(stateam in picioare)Ps.nu stiu de ce stateam asa.A inceput sa ma doara talpile putin.A doua zi cand paseam simteam ca mi s-ar fi rup partial un tendon(cand pasesti iti intinzi si talpa)nu am mai avut problema cam o luna dar dupa acest timp deodata parca mi s-a rupt de tot m-a durut cam 5 minute.Si acum de multe ori cand pasesc sau alerg ma doare dar doar 2 secunde pe pas, sa zic asa. Am aceeasi problema cand vin de la scoala mai ales ca merg pe pietre.Acum durerea nu se simte asa tare dar tot e rau.Ce sa fac chiar mi s-a rupt tendonul? Sau e altceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| BigBadWolff a răspuns:

Nu s-a rupt nimic, ai facut doar o intindere o sa treaca cu timpul sau te poti da cu creme antinflamatorie sau poti vorbi cu un ortoped sau cu medicul de familie despre problema ta.

| Raluka_Rallu_2000 a răspuns:

Eu zic ca daca ti s-ar fi rupt tendonul nu mai pute-ai sa mergi de loc pe picior laughing