| Zuzyzurly a întrebat:

Buna, TPU am o mica mare problema...pe 26 februarie, acum trei zile am avut ovulatia iar azi dimineata mi-a venit din nou menstruatia precizez ca la ovulatie am avut contact sexual ne protejat si cu ejectuate inauntru fara jigniri va rog cer doar un sfat sau o idee despre ce ar putea fi vorba

6 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Poti merge la un control ginecologic sa vada medicul ce ai.

| corbulalbrosu a răspuns:

Daca in data de 26 Februarie a inceput menstruatia anterioara si astazi 15 Martie adica dupa trecerea a doar 18 zile a pornit o noua menstruatie in acest caz NU poate fi vorba de un ciclu menstrual complet fiindca cel mai scurt ciclu menstrual in care se produce ovulatie are d.p.d.v. medical/gynecologic MINIM 21 de zile lungime. In aceasta situatie NU s-a produs ovulatia in a 14-a zi de dupa menstruatia anterioara, si din acest motiv fiindca NU a existat un OVUL VIABIL nici NU s-a putut forma o sarcina in urma sexului intretinut acum 3 zile. Fiindca este vorba de o dereglare majora a activitatii hormonale cel mai indicat mod de a actiona in continuare ar fi prezentarea de urgenta la un cabinet ori de endocrinologie ori direct la unul ginecologic pentru efectuarea unei consultatii de specialitate cat mai amanuntite. Multa sanatate!

| MihaiNicu23 a răspuns:

Insarcinata nu ai cum sa fii ca ti-a venit menstruatia.

| HazelEyes77 a răspuns:

Pai ovulatia la tine apare cu 3 zile inainte de menstruatie? Cred ca ai ovulat mai inainte si nu cand ai precizat tu. Probabil e o dereglare hormonala la mijloc de ti a venit menstruatia mai devreme. Si nu poti sa fii insarcinata daca ai un flux menstrual normal. Daca nu vrei sa ai un bebe mai bine te ai proteja. Numai bine

Răspuns utilizator avertizat
| Zuzyzurly explică:

Scuze am uitat sa scriu pe 26 a fost menstruatia