| Zuzyzurly a întrebat:

Buna, TPU am o mica mare problema...pe 26 februarie, acum trei zile am avut ovulatia iar azi dimineata mi-a venit din nou menstruatia precizez ca la ovulatie am avut contact sexual ne protejat si cu ejectuate inauntru fara jigniri va rog cer doar un sfat sau o idee despre ce ar putea fi vorba

6 răspunsuri:
| Zuzyzurly explică:

Scuze am uitat sa scriu pe 26 a fost menstruatia

| MihaiNicu23 a răspuns:

Insarcinata nu ai cum sa fii ca ti-a venit menstruatia.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Poti merge la un control ginecologic sa vada medicul ce ai.

Răspuns utilizator avertizat
| HazelEyes77 a răspuns:

Pai ovulatia la tine apare cu 3 zile inainte de menstruatie? Cred ca ai ovulat mai inainte si nu cand ai precizat tu. Probabil e o dereglare hormonala la mijloc de ti a venit menstruatia mai devreme. Si nu poti sa fii insarcinata daca ai un flux menstrual normal. Daca nu vrei sa ai un bebe mai bine te ai proteja. Numai bine

| corbulalbrosu a răspuns:

Daca in data de 26 Februarie a inceput menstruatia anterioara si astazi 15 Martie adica dupa trecerea a doar 18 zile a pornit o noua menstruatie in acest caz NU poate fi vorba de un ciclu menstrual complet fiindca cel mai scurt ciclu menstrual in care se produce ovulatie are d.p.d.v. medical/gynecologic MINIM 21 de zile lungime. In aceasta situatie NU s-a produs ovulatia in a 14-a zi de dupa menstruatia anterioara, si din acest motiv fiindca NU a existat un OVUL VIABIL nici NU s-a putut forma o sarcina in urma sexului intretinut acum 3 zile. Fiindca este vorba de o dereglare majora a activitatii hormonale cel mai indicat mod de a actiona in continuare ar fi prezentarea de urgenta la un cabinet ori de endocrinologie ori direct la unul ginecologic pentru efectuarea unei consultatii de specialitate cat mai amanuntite. Multa sanatate!