| KSD a întrebat:

o mica problema. mi-a intarziat menstruatia 12 zile, tin sa precizez ca de la ultimul contact sexual mi-a venit deja de doua ori regulat si m-a tinut ca de obicei 6-7 zile. am niste scurgeri mai ciudate, asa albe si branzoase... ce credeti ca ar putea fi? multumesc anticipat

4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Este bine să te vadă un medic ginecolog, sănătate!
Pa, pa.

caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Poate fi o sarcina/o infectie/o raceala
Fa un test de sarnina dupa 14 zile de la ultimul contact sexual, daca testul nu arata ca ai fi insarcinata, ar fi bine sa consulti medicul de familie/ginecolog
O zi frumoasa sa aihappy

| KSD explică (pentru caramela):

Ce treaba ciudata, chiar dupa ce am postat intrebarea mi-a venit ciclullaughing)) numa eu pot sa am asa ghinionhappy

am fost la medic acum 2 saptamani, si mi-a zis ca am candida vaginala... am luat tratament si urmeaza sa merg la control... multumesc de sfaturi fetelor, o zi faina

| Hαppiηеss a răspuns:

Insarcinata nu cred ca esti din moment ce ti-a venit menstruatia regulat. Poate fi o infectie sau poate fi o dereglare hormonala.
Numai in urma unui consult ginecologic vei putea stii ce problema ai de aceea te sfatuiesc sa te duci la un medic.