| Alexandra_1925 a întrebat:

am o mica problema cu prietenul meu,desi e o relatie virtuala deocamdata, adica ne cunoastem de pe internet, vorbim de 10 luni il iubesc mult si cred ca si el ma iubeste dar in felul lui,nu stiu cum sa procedez, am avut o mica cearta cu el si de atunci nu vrea sa mai vorbeasca cu mine,incerc sa dau de el si ma trateaza cu indiferenta,si totul e asa deodata! Ce sa fac? Sa fac tot eu primul pas spre impacare,desi pana acum tot eu l-am facut? Mereu il caut,e o fire foarte incapatanata care face doar ce stie el, tin foarte mult la el si mi-as dori sa ne impacam dar totusi m-am saturat sa fac primul pas? Sa astept sa vad cat rezista? Ce sa fac? Dati-mi un sfat, nu mai am nicio idee.Ar trebui sa il tratez la fel cu indiferenta?

Răspuns Câştigător
| PsihinG a răspuns:

O relatie virtuala nu e la fel k o relatie reala. In relatia virtuala, persoana cu care vorbim este doar pe jumatate asa cum este ea in realitate cealalta jumatate este doar in imaginatia noastra asa cum am vrea noi sa fie.
Pentru a spune ca esti cu adevarat indragostita de acest baiat trebuie sa-l vezi in realitate, asa cum este el, cu calitatile si defectele lui.
Daca el face pe fitosul cu tine, mai bine uita-l si asteapta pana cand te vei indragosti de cineva care te merita cu adevarat.

2 răspunsuri:
| Cosmotel a răspuns:

Poate vrea sa se faca usor usor disparut din viata ta. 10 luni se satura omu` numai de vorbit si iar vorbit.

| Zeref a răspuns:

Depinde ce intelegi prin "a iubi" o persoana intr-o relatie virtuala.Cand ii zici face2face tinandu-l de mana si privind in ochii lui, cred ca au alta rezonanta cuvintele cand le rostesti.
Parerea mea este ca daca el se comporta asa inseamna ca s-a plictisit si cred ca l-ai invatat prost venind mereu si ii cereai sa va impacati, unde spuneai ca a fost vina ta si alte chestii care le discutati.Relatiile la distanta si virtuale sunt greu de intretinut si nu rezista mult.Rare cazuri.Eu raman la ideea, ca ce vad in fata mea vad, simt, aud altfel bate inima.
Este doar parerea mea.In final decizia iti apartine.Inca nu stii ca cel care iubeste mai mult, ala sufera?happy
Be strong!