| Anonimanonimus677 a întrebat:

happy Am o mica problema.Imi place de foarte mult timp un baiat cu care am si fost intr-o relatie acum ceva timp..in prezent el are deja o prietena insa este si bun prieten cu mine.El stie ca il plac insa se comporta ca si cum nu ar fi fost nimic intre noi vreodata sad Eu tin foarte mult la el si chiar nu pot sa-l uit oricat as incerca.Toti prietenii mei spun ca ar trebui sa-l ignor si sa-mi gasesc pe altcineva...si voi aveti aceeasi parere? Va rog fara raspunsuri la misto!winking

Răspuns Câştigător
| Hαppiηеss a răspuns:

Din moment ce baiatul este implicat intr-o alta relatie nu mi se pare ok sa te bagi peste el, poate omul chiar tine la actuala prietena si de aceea te cam ignora.
Iti inteleg sentimentele stiu ca nu e chiar foarte usor sa treci peste insa in cazul de fata nu ai alta solutie.
Si eu sunt de aceeasi parere ca si prietenii tai, ai face bine sa-ti gasesti pe altcineva, pana la urma viata merge mai departe.

5 răspunsuri:
| Anonimanonimus677 explică:

Multumesc pentru raspunsurile voastre sincere... si eu cred ca ar trebui sa gasesc pe altcineva dar incercarea moarte n-are happy eu niciodata nu m-am bagat peste ei si nici cand vorbeam pe internet sau cand ma intalneam cu el nu-l intrebam despre ea, ma prefaceam ca nu ma intereaza si vorbeam cu el ca un simplu prieten..am sperat ca poate nu-i sunt tocmai indiferenta pentru ca el era cel care incepea mereu discutiile si ma invita prin oras dar acum inteleg ca aceste lucruri au fost doar lucruri banale pe care le fac prietenii, cred ca am fost prea orbita de sentimentele mele pentru el ca sa-mi dau seama ca poate el e fericit alaturi de prietena sa. happy

| neutrino a răspuns:

Fara misto, nu cred ca tu ti-ai dori ca altcineva sa-ti fure prietenul. Iar daca acest baiat te-ar alege pe tine, maine te va lasa si pe tine cu buza umflata, in favoarea altei fete. Asa ca, stai cuminte.

| sofisis a răspuns:

Pai raspunsul a venit de la el clar si raspicat. "El stie ca il plac insa se comporta ca si cum nu ar fi fost nimic intre noi vreodata" - in situatia de fata, LOGIC, IL LASI si iti vezi de viata ta.

| EvelynAlexandra98 a răspuns:

Timpul va rezolva totul. Nu-l forta. Fi-ti amici. Daca te mai place, poate va fi ceva, daca nu, mai exista baieti pe planeta. Dar sa nu incerci sa te dai la el. Are prietena. Nici tie nu ti-ar placea sa fii in locul ei. Timpul rezolva si cele mai adanci probleme.

| AddushAndrada a răspuns:

Eu zic sa discuti cu el. Sa ii spui ca inca simti ceva pentru el. Poate ca are alta prietena doar ca sa te faca pe tine geloasa. Discuta cu el, spune-i ce simti si daca el simte la fel o sa ramaneti impreuna.