| qpNebuniiSubStele a întrebat:

Eu plac un baiat dragut, nimic ciudat. Dar, sigur il place si o prietena. Eu il ignor sa vad daca el zice ceva si in ultimul timp nimic. Dar stiu ca ma place mai mult ca pe ea, ma rog sunt mai frumoasa ca ea. Insa ea il baga in seama, dar se vede ca nu o place pe ea! Sunt curioasa daca o sa ma bage pe mine in seama si o sa fiu vreodata cu el! Ea nu cred ca ii o prietena buna!
Voi ce parere aveti? II o prietena buna?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai vorbeste cu el.happy Oricat de ''innebunit'' e un baiat dupa o fata, tot se satura sa faca el primul pas.
Baga-te in vorba cu el, nu mai astepta pe principiul ca te place. Azi te place pe tine, dar s-ar putea sa ii placa mai mult o fata cu care poate conversa. Atunci cand placi pe cineva, nu placi doar pentru aspectul fizic, ci si pentru calitatile morale. Asa ca degeaba esti mai frumoasa decat ea, daca ea stie sa se poarte mai bine decat tine si stie sa poarte o conversatie cu un baiat.happy

2 răspunsuri:
| ArianaCdt a răspuns:

In primul rand ea stie ca tu il placi de intrebi daca e o prietena buna? daca stie, atunci probabil nu e. insa daca nu stie e perfect normal sa se comporte asa. Si apropo, daca tot crezi asa mult ca te place, baga-l tu in seama, nu astepta sa o faca el. Nu se mai merge pe principiul "el primul". Si asa te lamuresti daca o sa fi vreodata cu el happy. Succes!

| Teetris a răspuns:

Din cate am inteles nu prea sunteti voi doua prietene. Asteapta si o sa vezi ce e si cu baiatul, incearca sa vorbesti cu el. ^.^