| toteusunt a întrebat:

am o mica problema... imi place de un baiat, suntem amici si ne intelegem destul de bine chiar daca nu suntem f. apropiati adica nu iesim pe afara impreuna sau chestii de genul.Problema e ca nu stiu ce sa cred... vorbeste frumos cu mine, avem destul de multe lucruri in comun, glumim, etc etc big grin oara ii place de mine sau tine la mine? odata mi-a spus ca a inceput sa tina la mine, insa de atunci nu am mai discutat subiectul asta laughing Daca nu`i scriu vreo saptamana sau asa, se baga el in seama, aaa si i`a cerut la prietena mea cea mai buna poze cu mine. El stie ca mai demult imi placea de el dar cam atat laughing
pls help crying

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Draga mea, baiatul te place. Dar cred ca se teme de ceea ce simti tu, sau este nesigur pe el pentru ca nu stie cum sa te abordeze sau sa-ti arate ca vrea mai mult, avand in vedere ca pana acum ati fost doar amici. Da-i de inteles ca-l placi, in felul acesta il vei atrage si-l vei impulsiona.Acum nu inseamna ca trebuie sa te duci la el si sa-i marturisesti direct:TE PLAC, vrei sa fim impreuna? Poti sa-l inviti spre in exemplu, in oras, cu cativa prieteni comuni, la un concert, sau un eveniment, in felul acesta va veti apropia mai mult.Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ai decat o singura solutie, sa incerci sa te intalnesti cu el, si vei vedea, de aceea se spune:Teoria ca teoria, practica te omoara

| riana36blue a răspuns:

Incearca sa petreceti cat mai mult timp impreuna.Intraba-l in gluma, daca mai tine la tine.In functie de raspuns vei stii ce ai de facut!

| Ado_6474 a răspuns:

Nu stiu... ce sa zic...cred ca te place din moment ce se intereseaza de tine happy

| camernciita a răspuns:

Paii. nu stiu ce sa zic straight face

cred ca cel mai bine ar fi sa. i zici ce sentimente ai tu fata de el. si in functie de raspunsul lui i. ei o decizie.
oricum nu prea ai multe variante.straight face
daca te place si iti propune sa fii cu el. presupun ca o sa zici "da!"
daca iti zice ca nu simte nimic pentru tine. asta este! ramaneti simpli amici ca si pana acum.
sau daca sentimentele sunt ceva mai mari si stiu sa lupti pentru ceea ce vrei. atunci incearca sa il curecesti! stiu ca este frumos ca baiatul sa o faca. dar.
acum eu iti dau simple sfaturi. decizia o iei tu singurica! :d

bafta in continuare! love struck