| AquagirlDiana a întrebat:

Deci.mie imi place foarte mult de un baiat pe care il stiu de 4 ani, suntem foarte buni prieteni si ne intelegem foarte bine, adica povestim si vorbim ca doua prietene. Doar ca nu stiu daca el ma place. I-am spus de vreo cateva ori in acesti 4 ani de cand ne stim ca imi place de el, si el tot timpul ma mintea ca si el ma placea, apoi sfarsindu-se urat, nevorbind maxim 2 luni apoi iar ne impacam. In vara asta i-am spus din nou ca imi place de el si el a zis ceva gen ca si lui ii place de mine..in fine, in ziua aceea am stat mult singuri si-am povestit tot felul de chestii. Dar apoi eu am placat in vacanta si am aflat de la prietene ca el de fapt nu ma placea. Acum iar ne intlegem bine, dar ma cam enerveaza pentru. ca el e genu' de baiat destul de popular si se cam da la fetele populare, mai ales se comporta cam gay pe facebook, fiindca la pozele fetelor populare pune comentarii cu poze gen :daca iti dau like imi dai un pupic: si de-astea.Dar el nu se comporta asa cand suntem cu prietenii de la bloc...Iar eu nu stiu ce sa cred. daca ma place sau doar spune asta

P.S. De-obicei cand suntem si cu ceilalti prieteni, unde e si fratele lui cu un an mai mic cu mine vorbeste cel mai mult, iar ultima data cand l-am vazut la ziua unei prietene, fiindca eu mi-am adus aparatul foto ca dupa sa iesim sa facem poze, s-a asezat langa mine sa ne uitam si sa vada aparatul laughing chestii de genu'

5 răspunsuri:
| Felys a răspuns:

Nu te place asa cum vrei tu, pentru el tu esti doar o amica, nu crezi ca daca ar fi simtit altceva in atatia ani avea timp sa iti dea de inteles, ma tem ca va trebui sa te resemnezi pentru ca nu e el alesul

| Christian826 a răspuns:

Nu prea cred ca te place as cum speri tu ca te place

| Kitty234 a răspuns:

Nu se stie, poate e genul de baiat care nu arata asa usor ca-i place de o fata, cu toate ca 4 ani e cam mult.

| AquagirlDiana explică (pentru Kitty234):

Pai, faza e ca n-am mentionat, dar avem amandoi 13 ani...(si acum toata lumea: ce? pai de ce n-ai zis mai devreme! pai tu trebuie sa te joci cu papusile si nu stiu ce alte tampenii de-astea.)

| Hollypoopboy a răspuns:

Fii atenta! Baiatul asta te place foarte mult! Dai lui pas' si dai fuga la fratisu' si culca'te cu el.