| PeOAltaLume a întrebat:

Am o mica problema. Pe 9 vine iubitul meu in constanta iar mama nu ma lasa sa ma intalnesc cu el singura. Adica sa vina si sora mea cu mine. Tin sa mentionez ca sora mea are aceeasi varsta. ( suntem gemene) Adevarul e ca eu nu prea am fost prin constanta si nu prea stiu zonele pe acolo. Ma refer la statii, drumuri, localuri etc. Dar cum as putea sa o conving pe mama sa ma lase sa ma duc singura? Pana la urma nu trebuie sa o iau pe sora mea peste tot pe unde ma duc. Este o intalnire intre mine si iubitul meu. Cum as putea sa o conving? Si daca nu reusesc sa o conving, ce as putea sa fac sa ma intalnesc singura cu el? Vine in contanta doar pentru 3 zile ( a 3-a zi pleaca). El nu poate sa vina in orasul meu pentru ca nu prea vreau sa imi intalneasca parintii deocamdata si nici el nu este pregatit de pasul asta. Va rog ajutati-ma QQ

4 răspunsuri:
| Blondda a răspuns:

Vorbeste cu sora ta sa se plimbe pana termini tu si va intalniti apoi.happy

| bebin a răspuns:

Ai 2 posibilitati:
1.convingi sora sa se plimbe singura prin mall si va intalniti dupa ce scapi de baiat
2. menage-a-trois

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai mai exact tu de unde esti? Explica-i ca nu ti se va intampla rau si discuta cu ea intre 4 ochii si roag-o frumos explica-i ca te-ai indragostit si este penibil sa te duci cu sora ta spune`i ca o vei lua a 2a zi. Roag-o frumos explica-i toate senimtenele tale si vorbeste liber cu ea! Mult succes:*

| kateo a răspuns:

Poti vorbi cu sora ta sa te lase singura cu el.happy