| Aleeeeeeee a întrebat:

Maine am intalnire cu iubitul meu [ prima noastra intalnire ], parintii nu stiu despre el. Am intrebat-o pe mama daca ma lasa sa ma duc la intalnire... i-am spus ca trebuie sa ma intalnesc cu cineva, si a spus NU sad. Cum sa o conving sa ma lase? ce sa-i zic fara sa intre in banuieli ca am un prieten, pentru ca parintii mei sunt cam duri si nu cred ca ar fi de acord la am o relatie la varsta mea [ 13 ani ].

Sfaturi, va rog!

5 răspunsuri:
| Aleeeeeeee explică:

Multumesc mult pentru sfaturi (:!

| Lluvia a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa ii spui mamei unde mergi. Incearca sa o convingi si poate vei reusi. Decat sa te ascunzi de ea mai bine ii spui adevarul. Poate va aprecia acest lucru. E bine sa aiba cine sa iti dea un sfat, mai ales la varsta asta. Incearca sa vorbesti deschis cu ea sa ii spui problemele tale etc si vei vedea ca veti fi mai apropiate. E normal sa isi faca griji pentru tine. Poate de asta nu te lasa ca nu stie unde mergi si cu cine. Daca ii spui poate te va lasa.
Bft:*

| Andreea_5313 a răspuns:

Ii spui ca mergi la prietena ta cea mai buna, si daca nu te lasa ii spui sa o sune.(tu planifici inainte cu ea)
Sau ai mai putea spune ca faceti un proiect de Craciun si mergeti la scolasa mai multi colegi sa impodobiti sala.
Succes!

| Saturday a răspuns:

Daca vrei neaparat sa iesi cu el, uite sfatul meu:
~Mai intai spune-i mamei tale ca nu te mai duci; toata clasa aveti de facut o macheta despre un anumit subiect la o materie(istoria ar fi de ales)
`Dupa aceea ii intrebi daca te lasa sa te duci la o colega(poatecolea de banca) ca sa faceti macheta pentru ca ea a luat cartea si penarul tau din greseala in geana ei, fara ca tu sa observi.
~Daca te lasa, nu ai pentru ce-mi multu-mihappy
~Daca nu, ii zici ca : "Bine, mami, maine daca vin cu un 5 in catalog sa nu ma certi!"

Parerea meahee hee

| Nika_1744 a răspuns:

E si normal ca la virsta de 13 ani, parintii isi fac griji pentru noi. te sfatui sa inventezi ceva acolo ca sa te lase, apoi insa numai decit sa-i spui adevarul. Explicai ce te-ai indragostit ca si oarecare fata de virsta ta. sper sa iti permita. succese