| SomePrettehGurl a întrebat:

Am o mica problema pe care nu o prea inteleg.

Imi place de un tip si acum 2 saptamani am iesit la un film cu mai multi prieteni. Cand am intrat amandoi pe messenger mi-a propus sa mai iesim la un film doar noi doi de data asta. Problema este ca nu imi dau seama daca chiar ma place si este foarte foarte timid sau nu pentru ca numai eu il pup, numai eu il sun, numai eu ii dau mesaje din cand in cand sa il mai intreb ce face. El nu ma suna deloc. In ziua in care ne-am intalnit doar noi doi nu a indraznit sa ma tina de mana macar desi eu il pupasem pe obraz de mai multe ori nu ar trebui sa se indoiasca ca il plac( nu am indraznit sa il sarut pentru ca e oarecum distant). Vroia sa parcheze masina undeva aproape si nu gasea parcare libera si ii zisesem eu "Nu conteaza daca parchezi masina un pic mai departe ne mai plimbam si noi si mai vorbim" la care el "Eh nu vreau ca sunt mai lenes eu asa de cand mi-am luat masina" si pana la urma a gasit o parcare aproape. Nu stiu ce sa cred. Avem amandoi 20 de ani daca eram mai mici mai intelegeam. Va rog ajutati-ma cu confuzia asta ce ar trebui sa cred sau sa fac daca e ceva de facut?

8 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

E si timid si comod,asteapta sa faci tu totul.
Continua sa il suni daca-l placi asa mult,dar nu fa mai multe,pentru ca se va invata asa si va astepta ca tu sa faci chiar totul,tu sa-l inviti,tu sa-l saruti,tu mereu!
Pentru el a fost,probabil,o dovada de mare curaj sa te invite la film si,in mintea lui,asta ar cam fi marea lui declaratie de dragoste,tu ar trebui sa intelegi,dar pe ghicite nu poti merge si va trebui sa aveti o discutie pe tema asta!
Deocamdata,iti pastrezi tonul prietenos si ii propui/il provoci la o discutie pe mess,daca se simte mai liber sa converseze,in care sa-l intrebi ce-i cu voi,sa te poti lamuri.
Cert e ca trebuie sa ai multa rabdare si sa-ti placa foarte mult,pentru ca,in linii mari o sa-ti cam scoata sufletul, mai ales daca esti o persoana libera si dezinvolta!
Gandeste-te bine daca vrei sa continui, ca sa nu ranesti pe nimeni, nici pe el, nici pe tine!

| wildthing a răspuns:

Nu cred ca e vorba de timiditate. Daca ar fi fost asta cauza comportamentului sau, i-ar fi trecut din momentul in care te-ar fi vazut ca il cauti, ca il pupi (chiar si doar pe obraz). Cineva mai sus spunea ca e comod si sunt de acord cu asta, dar eu cred ca e ceva mai mult de atat si nu iti va placea ceea ce iti voi spune. Nu vreau sa te simti jignita, pentru ca nu asta e intentia mea, dar mi-e teama ca nu cumva sa iasa cu tine doar pentru ca te-a vazut ca il placi si se simte flatat. Nu te prea place, dar isi zice ca nu strica o experienta in plus. Serios acum, ce baiat oricat de timid ar fi, rezista tentatiei de a saruta o fata pe care o place, cu care e singur in momentul acela si care il saruta in mod repetat pe obraz? Sau poate ma insel. Cel mai bine este sa il ignori o perioada si sa vezi cum reactioneaza. Daca nu te cauta, nu-l mai cauta nici tu, pentru ca ar fi clar ca am avut dreptate.

| Danysan a răspuns:

Eu spun ca ceva te place dar probabil ca e o fire care trebuie sa ii arati mai mult ca sa il faci sa iti spuna ceea ce Simte. Oricum la ce apropouri ai batut e clar ca a priceput ceva dar cred ca vrea un pic mai mult de la tine.Incearca sa il atingi Subtil pe mana sa vezi daca se prinde.Cand te Intalnesti cu el Sare-i in brate, la film incearca sa iti lasi capu pe umaru lui sau daca te tine sa stai la el in brate. Bate apropuri si pana la urma daca nu pricepe sau vrea mura in gura, cand va intaniti saruta-l direct pe buze si comporta-te ca si cum ar fi ceva normal.

| PreaDulcePreaFin a răspuns:

Pai este timid, ajutal. e evident ca te place

| ONE123456789 a răspuns:

Eu nu cred ca este timid ba chiar e smecher. Vrea ca tu sa faci totul. Sa il suni, sa il pupi..etc. Asteapta un timp, nu il mai suna, nu il mai pupa. Arata/te distanta fata de el. O sa vezi ca o sa vina la tine apoi. El este genul de baiat care asteapta totul de la o fata. Le are in sir indian. Din ce ai scris tu. Bafta!

| sickoffallthings a răspuns:

Aveti o varsta ai putea incerca sa vorbesti deschis cu el sa ii spui ce simti, ca sa nu iti faci idei degeaba si apoi sa suferi.

| MoxiMonny a răspuns:

O aș zice să lași timpul să dezvaluiei tot. Nu mai fi așa curioasă. Deci fi tu, iesi cu el și când se intampla se intampla.

| differntlife a răspuns:

Da este timid.Este un lucru bun ca te-a invitat la film doar voi doi.Baietii in general cand plac o fata povestesc despre ei cat mai mult, indiferent daca sunt timizi sau nu. Uita-te la reactiile lui, la comportament, gesturi si mimica.Asta o sa-l dea de gol. Daca este agitat cu siguranta are emotii mari in preajma ta.winking bafta si tinene la curent cu povestea ta :*