| Nickkkkkkkkkk a întrebat:

Am un prieten, suntem impreuna de vreo saptamana(dar ne cunoastem de vreo 3 ani, si inainte sa ne decidem sa fim impreuna am vorbit la telefon, sms, pe afara ). Nu stiiam sigur ca vom fi impreuna, dar el a facut primul pas. Problema e ca atunci cand iesim afara, sau mergem sa ne plimbam nu prea discutam, nu gasim subiecte, si e putin distant. Si lui ii place si foarte mult sa sta cu prietenii lui... Ce ar trebui sa fac? Sa mai am rabdare? Mersi pentru ajutor. :*

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, ai rabdare. Gaseste tu niste subiecte. Chiar daca par penibile si plictisitoare, intretin conversatia.
La inceput, e normal sa fie putin distant. De prieteni n-ai cum sa-l desparti si nici nu incerca asta. Acorda-i libertate suficienta ca sa iasa si cu prietenii lui din cand in candbig grin.

| Nickkkkkkkkkk explică (pentru anonim_4396):

Rabdare am, pentru ca eu am incercat prima data sa fiu cu el, si am vazut ca nu vrea..am vorbit si atat. Si pana la urma el a vrut sa fim impreuna. Cu prietenii e ca intre mine si ei, ei sunt pe primul loc.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Nickkkkkkkkkk):

Intotdeauna prietenii vor fi pe primul locwinking. Iesi si tu cu el si cu prietenii lui sau lasa-l sa mai iasa si cu prietenii, fara tinewinking.

| Nickkkkkkkkkk explică (pentru anonim_4396):

Oricum eu nu ii interzic nimic. Poate sta cu ei oricand, dar el ma vrea si pe mine si pe ei, in acelasi timp. Si pe mine nu ma poate compara cu ei...Sa vad ce va fi.

5 răspunsuri:
| HeiSuntNati a răspuns:

E normalhappy Eu incerc sa discut cu prietenul meu, de absolut tot ce imi vine in cap. De exemplu, cand iesim afara, discutam despre ceea ce vedem, despre ce auzim si ne place sa radem multhappy Suntem veselii grupuluihappy

| Nickkkkkkkkkk explică (pentru HeiSuntNati):

Am sa incerc si eu, sa vad daca va merge.